CPU AMD A10 7850K X4 FM2+ AD785KXBJABOX Zväčšiť

CPU AMD A10 7850K X4 FM2+ AD785KXBJABOX

Ľutujeme, ale tento produkt už nie je v našej ponuke.

Viac detailov

AD785KXBJABOX

AMD

Parametre

SocketAMD FM2+
Rada procesoraAMD A10

Detaily

AMD Kaveri A10-7850K Black Edition

 

APU procesory KAVERI

Nová rodina procesorov označovaná skratkou APU (Accelerated Processing Unit) spoločnosti AMD sa rozrastá o ďalších členov. Po úsporných modeloch Richland prichádza nová rada procesorov kaveri, ktoré sú určené pre desktopové využitie a moderné výkonné notebooky. Táto hybridná APU v sebe kombinujú výkonná jadrá procesora (CPU) s moderným, na integrované riešenie neobvykle výkonným grafickým čipom (GPU). To všetko je umožnené pokročilým 28 nm výrobným procesom, ktorý dovolil vtesnať do týchto APU veľké množstvo tranzistorov. Procesor so svojimi predchodcami (Llano, Trinity, Richland) nezdieľa architektúru grafického ani procesorového jadra. V tejto generácii procesorov je využité spojenie procesorovej architektúry Steamroller spoločne s grafickou architektúrou radu Radeon R7 (GCN +).

Výkonná grafika

Grafické jadro má modernú architektúru, ktorá je známa z moderných AMD kariet a samozrejmosťou je podpora DX 11.2, API MANTLE, technológie TRUEAUDIO či akcelerácie prehrávaných videí. V prípade tohto procesora je využité grafické jadro AMD Radeon R7 Series, ktoré je taktované na 720 MHz.

Užitočné funkcie

Procesor AMD A10-7850K Black Edition je určený pre moderné platformu Socket FM2 +. Podporovaný je dvojkanálový pamäťový radič DDR3 s možnosťou využitia pamäťou s taktom až 2133 MHz. Novinkou je technológia Huma (heterogénne uniformné pamäťová architektúra), vďaka ktorej CPU a GPU zdieľa celú pamäť ako jeden adresný priestor. Vďaka tomuto jednoadresnému unifikovanému prístupu môže, CPU pristupovať k dátam v pamäti GPU a obrátene. Toto riešenie odstraňuje oneskorenie procesorovej časti, pri vyťažení grafického čipu, dopomáha k plynulému a súbežnej prevádzke CPU spoločne s GPU. Nechýba ani podpora HSA (heterogeneous System Architecture), ktorá zabezpečuje rozdeľovanie prostriedkov v rámci architektúry, pre potreby CPU a GPU.

 

Parametre a špecifikácie:

 

Model

Výrobca procesora: AMD

Modelové označenie: A10-Series

Pätica: FM2 + socket

Kódové označenie: Kaveri

Boxovanie procesor: Áno

Chladič v balení: Áno

 

Frekvencie

Pracovná frekvencia: 3 700 MHz

Turbo frekvencia: 4 000 MHz

 

Cache

Veľkosť L2 cache (súčet): 4 096 kB

 

Ostatné parametre

Technológia [mikrometrov]: 0,03

Max. TDP (Thermal Design Power): 95 W

Počet jadier: 4

Počet vlákien: 4

 

Grafické jadro

Grafický procesor: AMD Radeon R7

DirectX: DirectX 11.2

Kategórie produktu

Podobné produkty