CPU AMD A10 7870 X4 FM2 AD787KXDJCBOX Zväčšiť

CPU AMD A10 7870 X4 FM2 AD787KXDJCBOX

Ľutujeme, ale tento produkt už nie je v našej ponuke.

Viac detailov

AD787KXDJCBOX

AMD

Parametre

SocketAMD FM2
Rada procesoraAMD A10

Detaily

Nová generácia procesorov AMD platformy Godavari je práve tu. Jedným z prvých procesorov tejto platformy je A10-7870K Black Edition s radom pokročilých technológií, ktorý je určený pre desktopové počítače. Procesor je teraz vyrábaný pokročilým 28 nm výrobným procesom. Procesor je v 64-bitovom prevedení s viacerými jadrami.

 

Nová rodina procesorov označovaná skratkou APU (Accelerated Processing Unit) spoločnosti AMD sa rozrastá o ďalších členov. Po prvých úsporných modeloch prichádza nová rada procesorov Godavari, ktoré predstavujú nástupcu Kaveri. Táto hybridná APU v sebe kombinujú výkonná jadra procesora (CPU) s moderným, na integrované riešenie neobvykle výkonným grafickým čipom (GPU). To všetko je umožnené 28 nm výrobným procesom, ktorý dovolil vtesnať do týchto APU veľké množstvo tranzistorov. U tejto generácie procesorov je vylepšená technológia Turbo Core, ktorá sa stará o dynamické pretaktovanie a teraz môže pracovať s viacerými úrovňami taktov a napätia.

 

Grafická časť s jadrom GCN priniesla ďalšie funkcie vďaka ovládačom a vyššej takt jadra je na hrách tiež spoznať. S touto integrovanou grafickou kartou si skutočne zahráte už celkom pohodlne. Samozrejmosťou je podpora DirectX 11 aj Direct X 12. V prípade tohto procesora je využité grafické jadro AMD Radeon R7, ktoré je taktovaný na 866 MHz.

 

Parametre a špecifikácie:

 

Základné parametre

Výrobca procesora: AMD

Modelové označenie: A10-Series

Pätica: FM2 + socket

Kódové označenie: Godavari

Boxovanie procesor: Áno

Chladič v balení: Áno

 

Frekvencia

Pracovná frekvencia [MHz]: 3 900

Turbo frekvencia [MHz]: 4 100

 

Cache

Veľkosť L1 cache [kB] (súčet): 256

Veľkosť L2 cache [kB] (súčet): 4 096

 

Ostatné parametre

Technológie [mikrometrov]: 0,02

Max. TDP (Thermal Design Power) [W]: 95

Počet jadier: 4

Počet vlákien: 4

 

Grafické jadro

Grafický procesor: AMD Radeon R7

Kategórie produktu

Podobné produkty