CPU AMD A8 7650K X4 FM2+ AD765KXBJABOX Zväčšiť

CPU AMD A8 7650K X4 FM2+ AD765KXBJABOX

Ľutujeme, ale tento produkt už nie je v našej ponuke.

Viac detailov

AD765KXBJABOX

AMD

Nový produkt

Parametre

SocketAMD FM2+
Rada procesoraAMD A8

Detaily

Nová generácia procesorov AMD platformy Kaveri je práve tu. Jedným z prvých procesorov tejto platformy je A8-7650K Black Edition s radom pokročilých technológií, ktorý je určený pre desktopové počítače. Procesor je teraz vyrábaný pokročilým 28 nm výrobným procesom, ktorý so sebou priniesol opätovné zníženie spotreby a vyšší výkon v podobe vyššej základnej frekvencie a lepšieho taktovania.

 

Nová rodina procesorov označovaná skratkou APU (Accelerated Processing Unit) spoločnosti AMD sa rozrastá o ďalších členov. Po úsporných modeloch Richland prichádza nová rada procesorov Kaveri, ktoré sú určené pre desktopové využitie a moderné výkonné notebooky. Táto hybridná APU v sebe kombinujú výkonná jadra procesora (CPU) s moderným, na integrované riešenie neobvykle výkonným grafickým čipom (GPU). To všetko je umožnené pokročilým 28 nm výrobným procesom, ktorý dovolil vtesnať do týchto APU veľké množstvo tranzistorov. Procesor so svojimi predchodcami (Llano, Trinity, Richland) nezdieľa architektúru grafického ani procesorového jadra. V tejto generácii procesorov je využité spojenie procesorovej architektúry Steamroller spoločne s grafickou architektúrou radu Radeon R7 (GCN +).

 

Grafické jadro má modernú architektúru, ktorá je známa z moderných AMD kariet a samozrejmosťou je podpora DX 11.2, API Mantle, technológia TRUEAUDIO či akcelerácie prehrávaných videí. V prípade tohto procesora je využité grafické jadro AMD Radeon R7 Series, ktoré je taktovaný na 720 MHz.

 

Parametre a špecifikácie:

 

Model

Výrobca procesora: AMD

Modelové označenie: A8-Series

Pätica: FM2 + socket

Kódové označenie: Kaveri

Boxovanie procesor: Áno

Chladič v balení: Áno

 

Frekvencia

Pracovná frekvencia [MHz]: 3 300

Turbo frekvencia [MHz]: 3 700

 

Cache

Veľkosť L1 cache [kB] (súčet): 224

Veľkosť L2 cache [kB] (súčet): 4 096

 

Ostatné parametre

Technológie [mikrometrov]: 0,03

Max. TDP (Thermal Design Power) [W]: 95

Počet jadier: 4

Počet vlákien: 4

 

Grafické jadro

Grafický procesor: AMD Radeon R7

Kategórie produktu

Podobné produkty