Intel Core i3 4170 - 3.7GHz BOX BX80646I34170 Zväčšiť

Intel Core i3 4170 - 3.7GHz BOX BX80646I34170

Ľutujeme, ale tento produkt už nie je v našej ponuke.

Viac detailov

BX80646I34170

Intel

Parametre

SocketIntel 1150
Rada procesoraIntel Core i3

Detaily

Firmu Intel nie je potrebné príliš predstavovať. Spoločnosť už niekoľko rokov vyrába jedny z najlepších čipových sád a procesorov na trhu vôbec. Procesor Intel Core i3-4170 je ďalším členom rodiny procesorov Intel. Je určený pre základné dosky vybavené novým moderným socketom LGA1150. Procesory z rodiny označovanej ako "Haswell Refresh (architektúra Haswell), do ktorej patrí aj procesor Intel Core i3-4170 ponúknu oproti svojmu predchodcovi (procesory s architektúrou Ivy Bridge) modernejšie a výkonnejšie integrovanej grafickej karty, vyšší výkon a nižšiu spotrebu v úspornom režime.

 

Moderná architektúra Haswell, ktorá je využívaná v najnovších procesoroch Intel, je ďalšia ktorá využíva 22nm výrobný proces za použitia technológie trojrozmerného tranzistora tri-gate. Znateľne však bola prepracovaná celková architekta procesora. Procesory Haswell pridávajú nové inštrukčnej sady a ponúknu vyšší výkon pri rovnakom takte. Rovnako ako jej predchodca integruje do jediného puzdra spolu s procesorom aj grafické jadro. V tejto novej generácii procesorov došlo k zreteľnému nárastu výkonu grafického jadra oproti svojim predchodcom. Znateľne bol prepracovaný tiež režim Turbo, ktorý je efektívnejší ako predtým. Novo nie sú u procesorov pevne danej frekvencie spoločne s napätia v určitých krokoch, ktoré sú pevne dané, ale všetko je riadené podľa zaťaženia a potreby čipu.

 

Procesor Intel Core i3-4170 je určený pre základné dosky vybavené socketom LGA1150. Jedná sa o zástupcov strednej triedy procesorov a je určený pre každodenné bežné nasadenie v kompaktných zostavách s vyváženým výkonom pre kancelárske aplikácie, prehliadanie internetu, prehrávanie videa a hranie stredne náročných hier.

 

Parametre a špecifikácie:

 

Základné parametre

Výrobca procesora: Intel

Modelové označenie: Core i3

Pätica: 1150 socket

Kódové označenie: Haswell

Boxovanie procesor: Áno

Chladič v balení: Áno

 

Frekvencia

Pracovná frekvencia [MHz]: 3 700

 

Cache

Veľkosť L3 cache [kB]: 3 072

 

Ostatné parametre

Technológie [mikrometrov]: 0,02

Max. TDP (Thermal Design Power) [W]: 54

Počet jadier: 2

Počet vlákien: 4

 

Grafické jadro

Grafický procesor: Intel HD Graphics 4400

Kategórie produktu

Podobné produkty