Intel Pentium G3260 - 3.3GHz BOX BX80646G3260 Zväčšiť

Intel Pentium G3260 - 3.3GHz BOX BX80646G3260

Ľutujeme, ale tento produkt už nie je v našej ponuke.

Viac detailov

BX80646G3260

Intel

Parametre

SocketIntel 1150
Rada procesoraIntel Pentium

Detaily

Firmu Intel nie je potrebné príliš predstavovať. Spoločnosť už niekoľko rokov vyrába jedny z najlepších čipových sád a procesorov na trhu vôbec. Procesor Intel Pentium G32560 je ďalším členom rodiny procesorov Intel. Je určený pre základné dosky vybavené novým moderným socketom LGA1150. Procesory z rodiny označované ako Haswell, do ktorej patrí aj procesor Intel Pentium G3260, ponúknu oproti svojmu predchodcovi (procesory s architektúrou Ivy Bridge) modernejšie a výkonnejšie integrovanej grafickej karty, vyšší výkon a nižšiu spotrebu v úspornom režime.

 

Moderná architektúra Haswell, ktorá je využívaná v najnovších procesoroch Intel, je ďalšia ktorá využíva 22nm výrobný proces za použitia technológie trojrozmerného tranzistora tri-gate. Znateľne však bola prepracovaná celková architekta procesora. Procesory Haswell pridávajú nové inštrukčnej sady a ponúknu vyšší výkon pri rovnakom takte. Rovnako ako jej predchodca integruje do jediného puzdra spolu s procesorom aj grafické jadro. V tejto novej generácii procesorov došlo k zreteľnému nárastu výkonu grafického jadra oproti svojim predchodcom.

 

Procesor Intel Pentium G3260 je určený pre základné dosky vybavené socketom LGA1150. Jedná sa o zástupcov nižšej triedy procesorov a je určený pre širokú verejnosť a najmä pre kancelárske uplatnenie, kde nie je kladený dôraz na extrémny výkon predovšetkým z pohľadu grafickej karty. Naopak, v týchto segmentoch trhu zaujme nízkou spotrebou a dostatočným výkonom pre bežnú kancelársku práci.Na

 

Parametre a špecifikácie:

 

Základné parametre

Výrobca procesora: Intel

Modelové označenie: Pentium Dual-Core

Pätica: 1150 socket

Kódové označenie: Haswell

Boxovanie procesor: Áno

Chladič v balení: Áno

 

Frekvencia

Pracovná frekvencia [MHz]: 3 300

 

Cache

Veľkosť L3 cache [kB]: 3 072

 

Ostatné parametre

Technológie [mikrometrov]: 0,02

Max. TDP (Thermal Design Power) [W]: 53

Počet jadier: 2

Počet vlákien: 2

 

Grafické jadro

Grafický procesor: Intel HD Graphics

Kategórie produktu

Zákazníci si taktiež zakúpili

Podobné produkty