Filtrovať podľa

Značka

Značka

Cena

Cena

  • 261,00 € - 1 669,00 €

Počet produktov: 20

Zobrazuje sa 1-20 z 20 položiek

Aktívne filtre

Elektrické kolobežky sa radia medzi dopravné prostriedky poháňané elektromotorom, ktoré vás pohodlne a rýchlo dopravia v rámci mesta. Využijete ich v prípade, ak sa potrebujete prepravovať po upchatom meste alebo chcete byť na danom mieste čo najrýchlejšie. Čo na elektrokolobežkách určite oceníte, je ich skladnosť a dostatočný dojazd. 

Aj na našom e-shope nájdete široký výber elektrických kolobežiek, z ktorých si vyberie každý. Odporúčame vám značky ako Xiaomi, Lamax či Segway, na ktoré sa dá vždy spoľahnúť. Ak ste sa rozhodli, že chcete elektrickú kolobežku no stále neviete, ako si vybrať tú správnu, pozrite si nasledujúce delenie:

Mestské vs. terénne

Budete na elektrokolobežke jazdiť iba po rovných cestách a cyklochodníkoch? V tom prípade sa zamerajte na výber mestskej elektrickej kolobežky. Takéto kolobežky sú ľahšie, skladnejšie a menšie. Ak však plánujete zdolávať aj náročnejšie povrchy, terénna elektrická kolobežka bude lepšia voľba. Má silnejší motor, mohutnejšiu konštrukciu a veľké kolesá.

Detské vs. pre dospelých

Najväčší rozdiel je v nosnosti. Pri detských kolobežkách je nosnosť do 90 kg, pri kolobežkách pre dospelých je nosnosť až do 150 kg. Elektrické kolobežky určené pre dospelých sú zväčša rýchlejšie a majú vyššie položené riadidlá.

Konštrukcia elektrickej kolobežky

Najčastejšie sa elektrické kolobežky vyrábajú z dvoch materiálov, a to z ocele alebo z hliníka. Nájsť môžete aj kolobežky vyrobené z kombinácie týchto materiálov. Hliník je ľahší, no viac budete na ňom cítiť otrasy. Oceľ je zas odolnejšia.

Výkon elektrickej kolobežky

Výkon je taktiež dôležitým parametrom, ktorý vám pomôže vybrať si tú správnu elektrickú kolobežku. Najčastejšie nájdete:

  • do 250 W - detské elektrokolobežky, vhodné na rovné povrchy
  • pod 350 W - vhodné na každodenné používanie po meste
  • nad 350 W - sú určené pre skúsených jazdcov a sú vhodné do terénu