Filtrovať podľa

Rada procesora

Rada procesora

Počet jadier procesora

Počet jadier procesora

Socket

Socket

Chladič v balení

Chladič v balení

Značka

Značka

Cena

Cena

  • 8,00 € - 1 659,00 €

Procesory

Procesor (CPU) je komponent, ktorý riadi všetky procesy, aplikácie a programy. Pri procesore je potrebné sledovať typ socketu, počet jadier, frekvenciu jadra, vyrovnávaciu pamäť (cache). Na trhu sú dvaja výrobcovia procesorov - Intel a AMD. Produkty obidvoch výrobcov nájdete aj u nás za skvelé ceny. K procesorom je možné zakúpiť aj príslušenstvo - chladiče a teplovodivé pasty.

Prečítajte si článok: Ako si vybrať vhodný procesor

Počet produktov: 160

Zobrazuje sa 1-42 z 160 položiek

Aktívne filtre

Pri výbere správneho procesoru do vášho počítača si v prvom rade overte, či je kompatibilný s vašou základnou doskou. Na základe socketu základnej dosky viete zistiť, aký procesor je do nej možné dať. Každá základná doska má totiž iný socket, a teda iný procesor je do nej možné zapojiť.

Ďalším kritériom, na ktorý je dobré brať ohľad, je počet jadier procesora. Ak ste nenároční, stačí vám aj dvojjadrový procesor. Ak ale spúšťate viac procesov súčasne, je vhodné podľa pracovného zaťaženia zvážiť aj viacjadrový procesor.

U procesorov je dôležité aj to, akú má frekvenciu. Čím vyššiu frekvenciu procesor má, tým je výkonnejší. Odporúčame modely s frekvenciou od 3 GHz. U procesorov je dôležité aj chladenie. Čo sa týka výrobcov, na trhu nájdete značky AMD a Intel.

Chcete sa o procesoroch dozvedieť viac? Napísali sme pre vás článok, ako si vybrať ten najvhodnejší.

Obľúbené značky v kategórii Procesory: Intel, AMD