Switche

V ponuke máme switche od rôznych výrobcov ako TP-Link, Tenda, D-Link a iných. Ak by ste potrebovali pomôcť s jeho výberom, tak nás neváhajte kontaktovať.

Počet produktov: 841

Zobrazuje sa 1-42 z 841 položiek

Aktívne filtre

Switche sú sieťové prepínače vhodné do kancelárií, ale aj moderných domácností. Ide o smart rozbočovače slúžiace na zväčšenie počtu portov routeru, pokiaľ využívate viacero zariadení a všetky ste už zaplnili.

Pri výbere switchov si v prvom rade všímajte počet portov. Ten by mal zodpovedať počtu zariadení, ktoré plánujete pripájať do siete prostredníctvom kábla. Obvykle ide o počítače, tlačiarne, televízory, ale v mnohých prípadoch aj kamerové systémy. Nie je na škodu investovať do switchu s väčším počtom portov, aby ste do budúcna mali nejaké v zálohe. Menšie verzie majú 5, 8 alebo 16 portov, tie najväčšie aj 48.

Pozornosť venujte tiež konektorom, ktoré sú súčasťou switchu. Najbežnejšie sa využívajú tradičné sieťové porty RJ-45. V niektorých prípadoch však môžu byť doplnené aj o konektory LAN RJ-45.

Všímajte si tiež maximálnu prenosovú rýchlosť jednotlivých portov. Základné typy 10/100 Base-T umožňujú rýchlosť 100 Mbit/s. Stretnúť sa môžete tiež s verziou 10/100/1000 Base-T (rýchlosť 1000 Mbit/s) a 10 GbE (rýchlosť 10 000 Mbit/s). Samozrejme, čím vyššia rýchlosť, tým plynulejšie a efektívnejšie budú jednotlivé sieťové zariadenia fungovať.

Za zmienku stoja aj praktické funkcie moderných switchov, napríklad Power Over Ethernet. Pri kúpe si všímajte materiál switchu. Lacnejšie typy sú vyrobené z plastu, drahšie obvykle z kovu, ktorý má dlhšiu životnosť a lepšie odvádza teplo.

Medzi najznámejších výrobcov switchov patrí TP-Link, Tenda, D-Link, NETGEAR, QNAP, Cisco či ZyXEL.

Obľúbené značky v kategórii Switche: D-Link, Tenda, TP-Link, ZyXEL, Cisco, NETGEAR