Projekt Digitálny žiak je určený pre žiakov základných, stredných a stredných odborných škôl. Na jeho konci je žiak schopný študovať digitálne, pripravený naplno rozvíjať svoj potenciál, získavať a zdokonaľovať svoje digitálne zručnosti, a teda uspieť v digitálnej dobe.
Virtuálna registračná pokladnica je aplikácia Finančnej správy SR, ktorá bola vytvorená pre podnikateľov s povinnosťou používať registračné pokladnice. Aplikácia je bezplatná a na použitie je potrebný počítač, tablet alebo mobilný telefón. Podmienkou však je pripojenie na internet a tlačiareň.
Finančná správa spúšťa v roku 2019 projekt eKasa. Ide o online napojenie všetkých registračných pokladníc priamo na systémy finančnej správy. V praxi to znamená, že finančná správa bude mať okamžite informáciu o každom nákupe a všetky doklady budú zaevidované na centrálnom úložisku eKasa.
Ak patríte k „staršej generácii“, určite si pamätáte na dobu, kedy ste prišli do PC obchodu a podľa vyhradeného rozpočtu si v priebehu minút vybrali grafickú kartu. Existovala totiž len hŕstka modelov podľa náročnosti zákazníka a zopár vlastností, v ktorých sa jednotlivé karty líšili. Dnes je však situácia diametrálne odlišná. Preto vám prinášame prehľad všetkých dôležitých údajov, na ktoré by ste sa mali zamerať pri výbere grafickej karty.
Pýtate sa, ktorý komponent je najlimitujúcejším pri práci s počítačom naprieč všetkými užívateľmi? Množstvu ľudí ihneď po položení tejto otázky príde na um procesor, kapacita RAM či grafická karta. Štatistiky však ukazujú, že vrásky na čele pri dlhom načítavaní aplikácií nám spôsobujú staré a pomalé pevné disky. Ak chcete výrazne zrýchliť počítač alebo dokonca skladáte nový, samozrejmosťou by mala byť prítomnosť SSD. Čítajte ďalej a dozviete sa,
Technológie čoraz viac prenikajú do nášho každodenného života. Ak ich vnímame ako inteligentných pomocníkov, ktorí nám uľahčujú bežne aktivity, môžu nás milo prekvapiť a v mnohých ohľadoch nám aj pomôcť. Fitness náramky nie sú výnimkou. Uvažujete o kúpe aj vy, ale neviete, na čo by ste sa mali zamerať? Všetky potrebné informácie nájdete v nasledujúcom článku.
Nové, ojazdené či požičané auto, bezpečnosť je vždy na prvom mieste. Avšak, v dnešnej šialenej premávke je bezpečnosť na cestách čoraz častejšie ohrozená. Kamery do auta alebo tzv. čierne skrinky sú čoraz viac v záujme majiteľov automobilov, ktorí sa chcú poistiť ani nie tak bezpečnosťou, ale práve záznamom či dôkazom v prípade, ak by nastala podobná situácia. Kamery v aute už niekoľkokrát zachytili to, čo by ani sám vodič nebol čakal.
Ak potrebujete obraz s veľmi veľkou uhlopriečkou, najideálnejším riešením je projektor. Časy, kedy boli veľmi drahé a dostupné len pre firmy a inštitúcie, sú už dávno preč, a preto sa tieto zariadenia čoraz viac rozširujú vo všetkých sférach. Ako medzi nimi vybrať ten ideálny a za čo najlepšiu cenu podľa vašich špecifických požiadaviek a predstáv?
Pevný domáci internet stále patrí k najpoužívanejším typom pripojenia. V porovnaní s tým mobilným má stále lepšie prenosové rýchlosti a vyššiu stabilitu. Kvalitu takéhoto pripojenia však do významnej miery ovplyvňuje WiFi router. V nasledujúcom článku sa pozrieme, ako vybrať ten správny presne podľa vašich požiadaviek.
Výber správnej tlačiarne môže predstavovať neľahkú úlohu. Existuje niekoľko typov technológie tlače, ktorá je vhodná pre rôzne potreby. Tlačiarne sa predávajú v rôznych tvaroch a veľkostiach od malých príručných modelov na cesty až po veľké tlačiarne do firmy. Ak si chcete vybrať správne, musíte sa rozhodnúť, na aký účel vám bude tlačiareň slúžiť.
Pri výbere správneho procesora (CPU) sa zamerajte na viacero faktorov. Medzi najhlavnejšie faktory by sme vedeli zaradiť výkon a cenu. Ak už máte akú takú predstavu o tom, aké sú vaše potreby, ale stále potrebujete pomoc pri zúžení výberu, prečítajte si naše rady a tipy.
Chystáte sa na nákup GPS navigácie a neviete si rady s výberom? Existuje niekoľko rôznych vecí, ktoré je treba zvážiť. Zhrňme si tie najdôležitejšie faktory, ktoré môžu ovplyvniť vaše rozhodnutie.
Zálohujte si počítač. To je asi tá najčastejšia rada od odborníkov. Ak sa vám s počítačom stane hocičo, viete, že vaše súbory sú v bezpečí. A ako si zálohovať dáta? Budete potrebovať externý pevný disk. Vzhľadom na veľké množstvo možností sa vám môže zdať nákup externého disku obtiažny a zdĺhavý. Preto sme sa rozhodli dať vám pár tipov, ako na to.
Hoci sa funkcie a vzory rôznych smart hodiniek navzájom líšia, to hlavné, vďaka čomu sú tak príťažlivé je to, že vám môžu ušetriť čas. Či už chcete rýchlo skontrolovať prichádzajúce správy, alebo ovládať hudbu, stačí sa vám pozrieť na zápästie. Ako sa však rozhodnúť, ktoré smart hodinky vám vyhovujú? Ktoré sú pre vás tie najvhodnejšie?
Ako vybrať počítačový monitor a nepopáliť sa? Na aké parametre sa zamerať a na čo si dávať pozor? Výrobcovia monitorov rozhodne nezaháľajú, ostatne ani si to nemôžu dovoliť. V prípade žiadneho iného počítačového príslušenstva neexistuje taká silná konkurencia, ako v prípade monitorov.
Máte na starosť nahrávanie firemných videí pre vášho zamestnávateľa? Zakladáte si vlastný kanál na YouTube? Ste fotograf, ktorý sa snaží začať natáčať aj videá? Nech máte akýkoľvek dôvod na kúpu digitálnej kamery, pomôžeme vám s jej výberom.
Hľadáte pre seba alebo svojich známych fotoaparát a neviete si rady? Ako sa vyznať v tom množstve typov a rôznych pojmov? Vybrať ten správny fotoaparát nie je také zložité ako by sa mohlo zdať. Stačí si zodpovedať niekoľko otázok. Na čo sa teda treba zamerať? Odpovede nájdete v našom článku.
Patríte k tým, čo sa radi zahrajú? Potom nie je nad čím rozmýšľať. Herné konzoly sa dostávajú do popredia, pretože oproti stolným počítačom sú cenovo dostupnejšie a majú jednoduchú inštaláciu. Na aké parametre by ste sa mali zamerať pri výbere hernej konzoly?
Pomaly povinnou výbavou dnešnej doby je mobilný telefón. V modernej spoločnosti majú telefóny už aj deti a niektorí dospelí majú hneď aj viacero. Využívame ich na súkromné účely na kontakt s blízkymi, na firemné účely, na počúvanie hudby, sledovanie videí či hranie hier.
Western Digital vie ako dôležité sú dáta, ktoré majú ľudia uložené na svojich harddiskoch. Už vyše 30 rokov sa zaoberajú ukladaním dát a za túto dobu sa stali lídrom na trhu. Priniesli množstvo inovácií v tomto odvetví, ale prvoradým cieľom pre nich bolo vždy vyrábať kvalitné a spoľahlivé harddisky.
Nechcete predsa prísť o fotky z dovolenky, diplomovú prácu a celoročné účtovníctvo. Alebo áno? Ak sa váš počítač pokazí, môžete prísť o všetky dáta uložené na disku vo vnútri počítača. Okrem vašich dôležitých dokumentov a e-mailov, to budú aj všetky pesničky, videá, filmy, fotky. Všetky tie hodiny práce a spomienky budú stratené.
Možno ste si na svojom harddisku všimli, že hoci je na ňom napísaná kapacita 500 GB, tak v skutočnosti vám operačný systém ukazuje len 465 GB. Ako je to možné?
Viete čo sú vlastne repasované počítače a aké majú výhody oproti novým počítačom?
Pripojiť si USB kľúč, klávesnicu, myš, gamepad a podobné USB zariadenia k tabletu alebo mobilu je úplne jednoduché. Stačí mať nato správnu redukciu a tablet musí podporovať funkciu USB HOST.
Reproduktory využívame dennodenne. Či sa už bavíme o tých, ktoré sú súčasťou počítačových zostáv a mobilných telefónov, domáceho kina či rôznych prístrojov na počúvanie hudby, vybrať si reproduktory je náročná úloha. V tomto článku vám vysvetlíme, ako pristupovať k výberu, na čo by ste si mali dávať pri ich nákupe pozor a ktoré značky vládnu nášmu trhu.
Súčasné modely tabletov sú nabité rôznymi funkciami, ktoré bez problémov nahradia počítač. Svetové značky prichádzajú s neustálymi vylepšeniami, preto je náročné ostať v obraze a orientovať sa v posledných novinkách. V tomto článku vám ukážeme a poradíme, ako hodnotiť jednotlivé parametre a vybrať si ten najlepší tablet, ktorý do bodky splní vaše požiadavky.
Slúchadlá sú dnes veľmi používaným prvkom. Majú mnoho podôb a foriem. Najčastejšie ich používame na počúvanie hudby, či pri pozeraní filmov a videí z tabletov a mobilov. Existuje mnoho typov slúchadiel, ale ako si vybrať ten správny? Funkčný a zároveň pohodlný? Ukážeme si základné parametre, vďaka ktorým si budete vedieť vybrať tie najvhodnejšie slúchadlá priamo pre vás.
Pre množstvo ľudí je dnes počítač neodmysliteľnou súčasťou života. V práci sa stretávame väčšinou so stolnými počítačmi a doma uprednostňujeme notebooky. V poslednej dobe sa však práve stolné počítače tešia veľkej obľube. Čím to je? Oproti notebookom majú stolné počítače možnosť upgrade. Kedykoľvek si viete dokúpiť nové komponenty, napríklad vymeniť grafiku či pridať pamäť, ak je treba.
Vybrať ten správny notebook, ktorý bude vyhovovať vašim požiadavkám je niekedy hotová veda. Ako sa zorientovať v parametroch, aby ste neurobili krok vedľa? Pomôže vám náš sprievodca výberom notebookov.