Ako vybrať počítačový monitor a nepopáliť sa? Na aké parametre sa zamerať a na čo si dávať pozor? Výrobcovia monitorov rozhodne nezaháľajú, ostatne ani si to nemôžu dovoliť. V prípade žiadneho iného počítačového príslušenstva neexistuje taká silná konkurencia, ako v prípade monitorov.
Máte na starosť nahrávanie firemných videí pre vášho zamestnávateľa? Zakladáte si vlastný kanál na YouTube? Ste fotograf, ktorý sa snaží začať natáčať aj videá? Nech máte akýkoľvek dôvod na kúpu digitálnej kamery, pomôžeme vám s jej výberom.
Hľadáte pre seba alebo svojich známych fotoaparát a neviete si rady? Ako sa vyznať v tom množstve typov a rôznych pojmov? Vybrať ten správny fotoaparát nie je také zložité ako by sa mohlo zdať. Stačí si zodpovedať niekoľko otázok. Na čo sa teda treba zamerať? Odpovede nájdete v našom článku.
Patríte k tým, čo sa radi zahrajú? Potom nie je nad čím rozmýšľať. Herné konzoly sa dostávajú do popredia, pretože oproti stolným počítačom sú cenovo dostupnejšie a majú jednoduchú inštaláciu. Na aké parametre by ste sa mali zamerať pri výbere hernej konzoly?
Pomaly povinnou výbavou dnešnej doby je mobilný telefón. V modernej spoločnosti majú telefóny už aj deti a niektorí dospelí majú hneď aj viacero. Využívame ich na súkromné účely na kontakt s blízkymi, na firemné účely, na počúvanie hudby, sledovanie videí či hranie hier.
Western Digital vie ako dôležité sú dáta, ktoré majú ľudia uložené na svojich harddiskoch. Už vyše 30 rokov sa zaoberajú ukladaním dát a za túto dobu sa stali lídrom na trhu. Priniesli množstvo inovácií v tomto odvetví, ale prvoradým cieľom pre nich bolo vždy vyrábať kvalitné a spoľahlivé harddisky.
Nechcete predsa prísť o fotky z dovolenky, diplomovú prácu a celoročné účtovníctvo. Alebo áno? Ak sa váš počítač pokazí, môžete prísť o všetky dáta uložené na disku vo vnútri počítača. Okrem vašich dôležitých dokumentov a e-mailov, to budú aj všetky pesničky, videá, filmy, fotky. Všetky tie hodiny práce a spomienky budú stratené.
Možno ste si na svojom harddisku všimli, že hoci je na ňom napísaná kapacita 500 GB, tak v skutočnosti vám operačný systém ukazuje len 465 GB. Ako je to možné?
Viete čo sú vlastne repasované počítače a aké majú výhody oproti novým počítačom?
Pripojiť si USB kľúč, klávesnicu, myš, gamepad a podobné USB zariadenia k tabletu alebo mobilu je úplne jednoduché. Stačí mať nato správnu redukciu a tablet musí podporovať funkciu USB HOST.
Reproduktory využívame dennodenne. Či sa už bavíme o tých, ktoré sú súčasťou počítačových zostáv a mobilných telefónov, domáceho kina či rôznych prístrojov na počúvanie hudby, vybrať si reproduktory je náročná úloha. V tomto článku vám vysvetlíme, ako pristupovať k výberu, na čo by ste si mali dávať pri ich nákupe pozor a ktoré značky vládnu nášmu trhu.
Súčasné modely tabletov sú nabité rôznymi funkciami, ktoré bez problémov nahradia počítač. Svetové značky prichádzajú s neustálymi vylepšeniami, preto je náročné ostať v obraze a orientovať sa v posledných novinkách. V tomto článku vám ukážeme a poradíme, ako hodnotiť jednotlivé parametre a vybrať si ten najlepší tablet, ktorý do bodky splní vaše požiadavky.
Existuje mnoho typov slúchadiel, ale ako si vybrať ten správny? Funkčný a zároveň pohodlný? Ukážeme si základné parametre, vďaka ktorým si budete vedieť vybrať tie najvhodnejšie slúchadlá priamo pre vás.
Pre množstvo ľudí je dnes počítač neodmysliteľnou súčasťou života. V práci sa stretávame väčšinou so stolnými počítačmi a doma uprednostňujeme notebooky. V poslednej dobe sa však práve stolné počítače tešia veľkej obľube.
Vybrať ten správny notebook, ktorý bude vyhovovať vašim požiadavkám je niekedy hotová veda. Ako sa zorientovať v parametroch, aby ste neurobili krok vedľa? Pomôže vám náš sprievodca výberom notebookov.