IP kamery

IP kamery sa používajú na sledovanie miest a objektov. Obraz je možné sledovať v reálnom čase z akéhokoľvek miesta, kde je k dispozícií internetové pripojenie. Vďaka menším rozmerom a možnosti bezdrôtového pripojenia je možné tieto kamery umiestniť takmer kdekoľvek.

Vyberte si z našej ponuky spoľahlivé IP kamery za skvelé ceny!

Počet produktov: 230

Zobrazuje sa 1-42 z 230 položiek

Aktívne filtre

TP-LINK Tapo C100 - IP kamera s WiFi

TP-LINK Tapo C100 - IP kamera s WiFi

Bezpečnostná domáca IP kamera do interiéru. TP-Link Tapo C100 natáča vo vysokom rozlíšení Full HD...
30,00 € Cena 24,00 €
Skladom v eshope
  • AKCIA

IP kamery sú moderným riešením, ktoré vám umožní mať domácnosť či firmu vždy pod palcom. Inštalovať ich viete do interiéru aj exteriéru, pričom obraz môžete sledovať z akéhokoľvek miesta s prístupom k internetu.

Hlavnou výhodou IP kamier je prenos signálu prostredníctvom internetu. Ich inštalácia je vďaka tomu rýchla a jednoduchá, nie sú potrebné veľké stavebné zásahy. V prípade záujmu môžete kameru jednoduchšie premiestniť na iné miesto.

Pri výbere IP kamery si všímajte predovšetkým kvalitu obrazu. Tá je vo všeobecnosti lepšia ako v prípade klasických analógových kamerových systémov. Lacnejšie verzie ponúkajú HD rozlíšenie 1280 x 720, pri tých najlepších sa viete stretnúť s Full HD 1920 x 1080. Všímajte si svetelnosť, ktorá je označená písmenom f. Čím nižšia je táto hodnota, tým kvalitnejší obraz dokáže kamera nahrávať aj v tmavých priestoroch alebo počas noci.

Dôležitým parametrom IP kamier je ich odolnosť voči vonkajším vplyvom, tzv. IP krytie. Niektoré modely sú určené výhradne do interiéru, iné môžete inštalovať aj na fasádu objektu a nemusíte sa obávať, že ich poškodí mráz, vysoká teplota alebo dážď.

Záznam z IP kamier viete sledovať v reálnom čase, napríklad prostredníctvom svojho smartfónu alebo tabletu. Výhodná je však aj funkcia záznamu. Stretnúť sa môžete s interným úložiskom, niektoré kamery využívajú pamäťové karty, iné ukladajú záznam na NVR/DVR externý záznamník.

Z hľadiska zdroja energie sa IP kamery napájajú buď cez LAN kábel cez PoE, alebo v prípade wifi klasicky z elektrickej siete 230 V. Pri kúpe venujte pozornosť praktickým funkciám, napríklad detekcii pohybu alebo tváre, možnosti otáčania, redukcii šumu či mikrofónu.

Medzi najznámejších výrobcov IP kamier patrí Hikvision, TP-Link, D-Link, Uniview, Vivotek, Xiaomi či iGET.

Obľúbené značky v kategórii IP kamery: D-Link, TP-Link, Xiaomi