Filtrovať podľa

Cena

Cena

  • 66,00 € - 807,00 €

Počet produktov: 50

Zobrazuje sa 1-42 z 50 položiek

Aktívne filtre

Xiaomi 12 8GB/256GB Purple 37052

Xiaomi 12 8GB/256GB Purple 37052

Kompaktný dizajn pre pohodlie a štýlovú ikonickú estetikuXiaomi 12 má kompaktný dizajn na...
Cena 367,20 €
Skladom v eshope

Pri kúpe smartfónov sa najskôr zamerajte na operačný systém. Niektorým vyhovuje Android a iným zas iOS od Apple. Pri OS Android si všímajte verziu operačného systému. Mnoho telefónov sa totiž predáva so staršími verziami.

Ďalším parametrom je úložisko telefónu. Väčšina smartfónov má úložisko 32, 64 alebo 128 GB. Objem dát si ale viete zväčšiť aj pamäťovou kartou. Čo sa týka RAM, teda pamäte mobilného telefónu, vlajkové lode majú väčšinou 8 GB.

Čo sa veľkosti obrazovky týka, záleží na vašich preferenciách. V obľube sú najmä 5-palcové displeje a napríklad Samsung ponúka špeciálne zahnuté displeje. Ak si potrpíte na kvalitnom fotoaparáte, najlepšie nájdete pri značkách ako Huawei, Samsung a iPhone.

Odporúčame pozrieť sa aj na kapacitu batérie. Bežne sa stretnete s kapacitou 2800 až 3200 mAh, ale niektoré vlajkové lode majú kapacitu cez 4000 mAj. V takom prípade vám batéria vydrží aj niekoľko dní.

Medzi najobľúbenejšie a najlepšie hodnotené značky patrí iPhone, Samsung, Huawei či Xiaomi. Pri výbere smartfónu je veľa parametrov, na ktoré sa je dobré zamerať. Všetky ich nájdete v tomto článku.

O značke Xiaomi

Xiaomi je čínska spoločnosť, ktorá v priebehu niekoľkých rokov na trhu zaznamenala obrovský rast. Založená bola v roku 2010 a v dnešnej dobe sídli v Pekingu. Zamestnáva viac ako 8100 ľudí a jej produkty sa tešia veľkej popularite po celom svete. Zaujímavosťou je skutočnosť, že názov Xiaomi znamená v preklade „malá ryža“.

Už od svojich počiatkov sa Xiaomi zameriava na vývoj inteligentných telefónov a príslušného softvéru. V roku 2010 predstavila používateľské prostredie MIUI, ktoré bolo založené na operačnom systéme Android. O rok neskôr uviedla na trh svoj prvý smartfón Mi1.

V aktuálnej dobe je sortiment produktov Xiaomi skutočne široký. Už nepozostáva len zo širokého spektra smartfónov, ale nájdeme v ňom aj tablety, drony, slúchadlá, LED žiarovky, rýchlovarné kanvice, televízie, IP kamery, routery či populárne elektrické kolobežky. Práve vďaka rýchlemu vývoju a rapídnemu rozširovaniu sortimentu sa spoločnosť Xiaomi ľahko rozšírila do celého sveta.

Už v roku 2014 sa stala tretím najväčším výrobcom mobilných telefónov na svete, hneď po dlhoročných lídroch – Samsungu a Apple. Portfólio smartfónov je doplnené aj o značky Redmi a POCO.

Filozofiou spoločnosti Xiaomi je vyvíjať a predávať zariadenia, ktoré disponujú modernými technológiami, no zároveň sú cenovo dostupné. Prinášajú riešenia z najvyšších segmentov za zlomkové ceny, čím ich robia dostupné pre široké spektrum používateľov. Spomedzi smartfónov Xiaomi si vyberie takmer každý zákazník.

Jednotlivé zariadenia Xiaomi sa spoliehajú na overenú techniku, ktorá sa vyznačuje vynikajúcou spoľahlivosťou. Zároveň je však doplnená o inovatívne riešenia. Spoločnosť Xiaomi si rýchlo vybudovala sieť spoľahlivých dodávateľov, vďaka ktorým dokáže produkovať veľké množstvo zariadení denne a vyhovieť tak vysokému dopytu.

Ďalšie značky v kategórii Smartfóny: ASUS, Lenovo, Prestigio, Samsung, Nokia, Apple, myPhone, NOA, Sony, Evolveo, Aligator, Realme, Motorola, Huawei