Xiaomi

Xiaomi je čínska spoločnosť, ktorá v priebehu niekoľkých rokov na trhu zaznamenala obrovský rast. Založená bola v roku 2010 a v dnešnej dobe sídli v Pekingu. Zamestnáva viac ako 8100 ľudí a jej produkty sa tešia veľkej popularite po celom svete. Zaujímavosťou je skutočnosť, že názov Xiaomi znamená v preklade „malá ryža“.

Už od svojich počiatkov sa Xiaomi zameriava na vývoj inteligentných telefónov a príslušného softvéru. V roku 2010 predstavila používateľské prostredie MIUI, ktoré bolo založené na operačnom systéme Android. O rok neskôr uviedla na trh svoj prvý smartfón Mi1.

V aktuálnej dobe je sortiment produktov Xiaomi skutočne široký. Už nepozostáva len zo širokého spektra smartfónov, ale nájdeme v ňom aj tablety, drony, slúchadlá, LED žiarovky, rýchlovarné kanvice, televízie, IP kamery, routery či populárne elektrické kolobežky. Práve vďaka rýchlemu vývoju a rapídnemu rozširovaniu sortimentu sa spoločnosť Xiaomi ľahko rozšírila do celého sveta.

Už v roku 2014 sa stala tretím najväčším výrobcom mobilných telefónov na svete, hneď po dlhoročných lídroch – Samsungu a Apple. Portfólio smartfónov je doplnené aj o značky Redmi a POCO.

Filozofiou spoločnosti Xiaomi je vyvíjať a predávať zariadenia, ktoré disponujú modernými technológiami, no zároveň sú cenovo dostupné. Prinášajú riešenia z najvyšších segmentov za zlomkové ceny, čím ich robia dostupné pre široké spektrum používateľov. Spomedzi smartfónov Xiaomi si vyberie takmer každý zákazník.

Jednotlivé zariadenia Xiaomi sa spoliehajú na overenú techniku, ktorá sa vyznačuje vynikajúcou spoľahlivosťou. Zároveň je však doplnená o inovatívne riešenia. Spoločnosť Xiaomi si rýchlo vybudovala sieť spoľahlivých dodávateľov, vďaka ktorým dokáže produkovať veľké množstvo zariadení denne a vyhovieť tak vysokému dopytu.

Počet produktov: 152

Zobrazuje sa 1-42 z 152 položiek