Pevné disky

Pevné disky sa používajú na uchovávanie a zálohovanie dát v počítačoch, notebookoch a iných zariadeniach. Pri pevných diskoch je dôležitá hlavne kapacita disku, rýchlosť čítania a zápisu údajov.

V ponuke máme pevné disky od rôznych výrobcov ako Western Digital, Seagate, Kingston a iných. Ak by ste potrebovali pomôcť alebo poradiť s výberom disku, tak nám neváhajte zavolať alebo napísať.

Vyberte si z našej ponuky spoľahlivé pevné disky za najlepšie ceny!

Pozrite si aj články: Ako vybrať rýchly SSD disk za rozumnú cenu a Prečo si zakúpiť pevný disk značky Western Digital?

Počet produktov: 579

Zobrazuje sa 1-42 z 579 položiek

Aktívne filtre

Pevné disky sú dôležitou súčasťou každého počítača či notebooku. Používajú sa na uchovávanie dát a zálohovanie údajov. Jednotlivé druhy sa líšia nielen svojou kapacitou, ale aj formátom, rozhraním či rýchlosťou. Vyberať si môžete spomedzi HDD a SSD diskov.

HDD disky vo svojich útrobách ukrývajú rotujúce platne, ktoré sú v kontakte s čítacími a zapisovacími hlavami. Pri svojej práci vydávajú hluk a sú pomalšie než SSD. Na druhej strane, dostupné sú za prijateľné ceny.

SSD disky sú najmodernejšou alternatívou. Nemajú žiadne pohyblivé komponenty, preto sú spoľahlivé a odolné voči poškodeniu. Na druhej strane, ich cena je vyššia ako v prípade HDD diskov.

Pri výbere pevného disku si všímajte hlavne rýchlosť zapisovania a čítania dát. Tá je udávaná v jednotkách MB/s. Pri lacnejších verziách sa môžete stretnúť s rýchlosťou okolo 500 MB/s. Tie najlepšie typy naopak zvládajú aj viac než 3000 MB/s. Významne tak šetria čas a urýchľujú fungovanie počítača.

Samozrejme, podstatným parametrom je kapacita pevného disku. Tá hovorí o tom, koľko gigabajtov dát dokáže uložiť. Cenovo dostupné disky môžu mať 240, 256 či 512 GB. Naopak, drahšie verzie disponujú kapacitou aj viac ako 10 TB.

Pozornosť venujte tiež rozhraniu, prostredníctvom ktorého sa disk pripája k počítaču. Pri interných sa môžete stretnúť so SATA, mSATA, PCIe, M.2 SATA či M.2 NVMe.

Medzi najznámejších výrobcov pevných diskov patrí Western Digital, Seagate, SanDisk, Kingston, Gigabyte či ADATA. Ak sa chystáte kupovať pevný disk, prečítajte si náš článok ako vybrať rýchly SSD disk za rozumnú cenu.

Obľúbené značky v kategórii Pevné disky: Intel, Kingston, Samsung, SanDisk, Seagate, Western Digital, Transcend, ADATA, Crucial, Dell, Gigabyte, HP, Lenovo, Patriot, Synology, Toshiba