Filtrovať podľa

Kapacita disku

Kapacita disku

Typ disku

Typ disku

Formát disku

Formát disku

Rozhranie disku

Rozhranie disku

Určenie

Určenie

Cena

Cena

  • 43,00 € - 591,00 €

Počet produktov: 91

Zobrazuje sa 1-42 z 91 položiek

Aktívne filtre

Pevné disky sú dôležitou súčasťou každého počítača či notebooku. Používajú sa na uchovávanie dát a zálohovanie údajov. Jednotlivé druhy sa líšia nielen svojou kapacitou, ale aj formátom, rozhraním či rýchlosťou. Vyberať si môžete spomedzi HDD a SSD diskov.

HDD disky vo svojich útrobách ukrývajú rotujúce platne, ktoré sú v kontakte s čítacími a zapisovacími hlavami. Pri svojej práci vydávajú hluk a sú pomalšie než SSD. Na druhej strane, dostupné sú za prijateľné ceny.

SSD disky sú najmodernejšou alternatívou. Nemajú žiadne pohyblivé komponenty, preto sú spoľahlivé a odolné voči poškodeniu. Na druhej strane, ich cena je vyššia ako v prípade HDD diskov.

Pri výbere pevného disku si všímajte hlavne rýchlosť zapisovania a čítania dát. Tá je udávaná v jednotkách MB/s. Pri lacnejších verziách sa môžete stretnúť s rýchlosťou okolo 500 MB/s. Tie najlepšie typy naopak zvládajú aj viac než 3000 MB/s. Významne tak šetria čas a urýchľujú fungovanie počítača.

Samozrejme, podstatným parametrom je kapacita pevného disku. Tá hovorí o tom, koľko gigabajtov dát dokáže uložiť. Cenovo dostupné disky môžu mať 240, 256 či 512 GB. Naopak, drahšie verzie disponujú kapacitou aj viac ako 10 TB.

Pozornosť venujte tiež rozhraniu, prostredníctvom ktorého sa disk pripája k počítaču. Pri interných sa môžete stretnúť so SATA, mSATA, PCIe, M.2 SATA či M.2 NVMe.

Medzi najznámejších výrobcov pevných diskov patrí Western Digital, Seagate, SanDisk, Kingston, Gigabyte či ADATA. Ak sa chystáte kupovať pevný disk, prečítajte si náš článok ako vybrať rýchly SSD disk za rozumnú cenu.

O značke Seagate

Firma Seagate bola založená v roku 1979, ešte pod názvom Shugart Technology. V aktuálnej dobe má svoje prevádzkové sídlo v kalifornskom meste Fremont a oficiálne sídli v Dubline. Významné vývojové a výrobné centrá však má rozložené po celom svete, aj v Ázii či Európe. Seagate globálne zamestnáva až 40 000 ľudí.

Seagate sa už od svojich počiatkov zameriava na vývoj a výrobu pevných diskov pre počítače a ďalšie zariadenia. Špecializuje sa predovšetkým na pevné disky s HDD technológiou. V aktuálnej dobe je svetovým lídrom v predaji interných a externých diskov.

Dnes sa Seagate môže pýšiť skutočne širokým produktovým portfóliom, z ktorého si vyberú nároční aj menej nároční používatelia. Jadrom ponuky sú stále HDD disky pre notebooky, stolové počítače, ale aj servery a veľké dátové úložiská. Samozrejme, spoločnosť Seagate napreduje v súlade s najnovšími trendmi a v jej sortimente nájdeme aj obľúbené moderné SSD disky. Medzi obľúbené produkty patria tiež externé disky.

Či už máte bežný kancelársky počítač alebo notebook, rada Seagate BarraCuda je pre vás naozaj vhodnou voľbou. Modely Seagate IronWolf sú špeciálne vytvorené na nasadenie v dátových úložiskách NAS a modely SkyHawk zase pre NVR systémy.

Vďaka dlhoročným skúsenostiam z oblasti vývoja a výroby pevných diskov dokáže spoločnosť Seagate ponúkať jedinečné technológie. Vybrané verzie sú preto vhodné aj pre náročných používateľov, ktorí svoje počítače používajú na komplikovanejšie úlohy a vyžadujú maximálnu rýchlosť za každých okolností.

Okrem vysokej rýchlosti zápisu a čítania dát sú produkty Seagate po celom svete známe aj svojou špičkovou spoľahlivosťou. Vďaka nej sa nemusíte obávať straty dát. Vyberať si môžete z viacerých produktových rád pokrývajúcich široké spektrum parametrov.

Ďalšie značky v kategórii Pevné disky: Intel, Kingston, Samsung, SanDisk, Western Digital, Transcend, ADATA, Crucial, Dell, Gigabyte, HP, Lenovo, Patriot, Synology, Toshiba