Filtrovať podľa

Kapacita disku

Kapacita disku

Typ disku

Typ disku

Formát disku

Formát disku

Rozhranie disku

Rozhranie disku

Určenie

Určenie

Cena

Cena

  • 106,00 € - 641,00 €

Pevné disky Dell

Pozrite si aj článok: Ako vybrať rýchly SSD disk

Počet produktov: 26

Zobrazuje sa 1-26 z 26 položiek

Aktívne filtre

Pevné disky sú dôležitou súčasťou každého počítača či notebooku. Používajú sa na uchovávanie dát a zálohovanie údajov. Jednotlivé druhy sa líšia nielen svojou kapacitou, ale aj formátom, rozhraním či rýchlosťou. Vyberať si môžete spomedzi HDD a SSD diskov.

HDD disky vo svojich útrobách ukrývajú rotujúce platne, ktoré sú v kontakte s čítacími a zapisovacími hlavami. Pri svojej práci vydávajú hluk a sú pomalšie než SSD. Na druhej strane, dostupné sú za prijateľné ceny.

SSD disky sú najmodernejšou alternatívou. Nemajú žiadne pohyblivé komponenty, preto sú spoľahlivé a odolné voči poškodeniu. Na druhej strane, ich cena je vyššia ako v prípade HDD diskov.

Pri výbere pevného disku si všímajte hlavne rýchlosť zapisovania a čítania dát. Tá je udávaná v jednotkách MB/s. Pri lacnejších verziách sa môžete stretnúť s rýchlosťou okolo 500 MB/s. Tie najlepšie typy naopak zvládajú aj viac než 3000 MB/s. Významne tak šetria čas a urýchľujú fungovanie počítača.

Samozrejme, podstatným parametrom je kapacita pevného disku. Tá hovorí o tom, koľko gigabajtov dát dokáže uložiť. Cenovo dostupné disky môžu mať 240, 256 či 512 GB. Naopak, drahšie verzie disponujú kapacitou aj viac ako 10 TB.

Pozornosť venujte tiež rozhraniu, prostredníctvom ktorého sa disk pripája k počítaču. Pri interných sa môžete stretnúť so SATA, mSATA, PCIe, M.2 SATA či M.2 NVMe.

Medzi najznámejších výrobcov pevných diskov patrí Western Digital, Seagate, SanDisk, Kingston, Gigabyte či ADATA. Ak sa chystáte kupovať pevný disk, prečítajte si náš článok ako vybrať rýchly SSD disk za rozumnú cenu.

O značke Dell

Dell je americká spoločnosť, ktorá sídli v Texase. Založená bola v roku 1984 Michaelom Dellom. V dnešnej dobe patrí medzi najväčšie technologické firmy sveta a pôsobí po celom svete.

Už od svojich počiatkov sa spoločnosť Dell venuje vývoju, výrobe a predaju počítačov, plus súvisiacich produktov a služieb. V aktuálnej dobe sa orientuje najmä na osobné počítače, notebooky, PC príslušenstvo, záznamové médiá, servery, ale aj periférne zariadenia a vývoj softvéru. 

Firma Dell je po celom svete známa najmä svojimi výkonnými počítačmi, ktoré sa používajú v rôznych sektoroch. V roku 2014 bola tretím najväčším výrobcom počítačov na svete. Spoločnosť neustále pracuje na vývoji nových technológií a riešení, pričom rozširuje svoju pôsobnosť do mnohých častí sveta. Vďaka tomu sa jej darí úspešne konkurovať ostatným gigantom v tomto sektore.

Dell už od svojich počiatkov kladie vysoký dôraz na kvalitu a spoľahlivosť svojich produktov. Práve preto sa výrobky tejto spoločnosti tešia veľkej popularite aj vo firmách, ktoré kladú prísne požiadavky na výkonnosť, robustnosť a životnosť.

V priebehu rokov spoločnosť Dell získala mnohé prestížne ocenenia, ktoré potvrdzujú jej výborné postavenie na trhu. Kladie dôraz na vývoj jedinečných riešení a pravidelne prináša na trh zaujímavé inovácie.

Značka Dell patrí do trojice najväčších svetových výrobcov a dodávateľov notebookov, monitorov a stolných počítačov. Doménou produktov tejto značky je dizajn, cenová dostupnosť, bezpečnosť a inovácie. V jej ponuke ponuke nájdeme aj PC komponenty a príslušenstvo.

Ďalšie značky v kategórii Pevné disky: Intel, Kingston, Samsung, SanDisk, Seagate, Western Digital, Transcend, ADATA, Crucial, Gigabyte, HP, Lenovo, Patriot, Synology, Toshiba