Filtrovať podľa

Typ pamäte

Typ pamäte

Socket

Socket

Čipset

Čipset

Formát základnej dosky

Formát základnej dosky

Značka

Značka

Cena

Cena

  • 9,00 € - 1 277,00 €

Základné dosky

Matičná doska je najzákladnejší komponent v počítači - na ňu sa pripájajú ostatné komponenty a periférie. Aby ste si vybrali tú správnu dosku, je potrebné sledovať aké má doska parametre. K nim patrí socket na procesor, chipset, podporovaný typ pamätí RAM, rozmer dosky, počet zberníc PCI-Express. Taktiež je nevyhnutné vedieť, pre aký procesor potrebujete dosku (Intel, AMD). V našej ponuke nájdete matičné dosky od popredných výrobcov, akými sú ASUS, MSI, Gigabyte a ASRock. Ak by ste potrebovali pomôcť alebo poradiť s výberom základnej dosky, tak nás neváhajte kontaktovať.

Vyberte si z našej širokej ponuky spoľahlivé základné dosky za najlepšie ceny!

Počet produktov: 388

Zobrazuje sa 1-42 z 388 položiek

Aktívne filtre

Základná alebo matičná doska je najdôležitejším komponentom každého počítača. Je akousi základňou, na ktorú sa pripájajú všetky súčasti - procesor, pamäť, grafická karta, disk a podobne. Výrazne tak ovplyvňuje celkovú funkčnosť a výkonnosť PC.

Pokiaľ ste nenáročný používateľ a svoj počítač využívate najmä na jednoduché úkony, postačí vám kancelárska základná doska. Tá je cenovo dostupným riešením. Vďaka kompaktným proporciám nezaberie veľa miesta.

Ak od svojho počítača požadujete vysoký výkon, skvelou voľbou bude herná základná doska. Jej benefitom je viacero slotov na pripájanie grafických kariet a ďalších dodatočných komponentov zabezpečujúcich rýchle a plynulé fungovanie.

Základné dosky sú dostupné v 4 základných formátoch, ktoré sa líšia svojou veľkosťou a počtom slotov - Mini-ITX, microATX, ATX a Extended ATX. Najmenší typ je vhodný do menej výkonných počítačov, najväčší je určený primárne pre servery. Dosky microATX či ATX sú zlatou strednou cestou a vyhovejú aj náročnejším požiadavkám.

Podstatným parametrom základných dosiek je typ socketu na procesor. Výrobcovia procesorov Intel a AMD ponúkajú viacero modelov, ktoré sa líšia svojou päticou. Pred kúpou matičnej dosky si preto ujasnite, aký procesor chcete využívať a prispôsobte mu svoj výber.

Dbajte tiež na to, aby matičná doska podporovala chipset vášho procesora. Pozornosť venujte aj kompatibilným pamätiam a slotom.

V našej ponuke nájdete matičné dosky od najznámejších svetových výrobcov – ASRock, ASUS, Gigabyte a MSI. Vyberať si môžete z mnohých modelov, ktoré sa líšia svojimi parametrami.

Obľúbené značky v kategórii Základné dosky: ASRock, ASUS, Gigabyte, MSI