Filtrovať podľa

Značka

Značka

Cena

Cena

  • 10,00 € - 1 241,00 €

Počet produktov: 68

Zobrazuje sa 1-42 z 68 položiek

Aktívne filtre

Skartovačky sú praktickým zariadením do kancelárie i domácnosti. Ich úlohou je premieňať papierové dokumenty, cédečká či staré platobné karty na prúžky alebo iné malé častice.

Výhodou skartovačiek je to, že pomáhajú chrániť vaše osobné údaje. Keď do koša vyhodíte neskartované staré faktúry, zmluvy alebo iné dokumenty, cudzí ľudia môžu potenciálne zneužiť citlivé dáta. Benefitom je tiež zníženie objemu odpadu. Vďaka skartovaniu sa do zbernej nádoby zmestí viac dokumentov. Šetríte tak priestor a zároveň čas.

Pri výbere skartovačky si všímajte najmä to, do akej formy spracúva papierové dokumenty. Jednoduchšie modely ich premieňajú na pásiky s hrúbkou menšou alebo rovnou ako 12 milimetrov. Pokročilejšie typy ich priečnym alebo krížovým rezom premenia na častice, ktoré majú rozmery menej než 0,8 x 13 milimetrov. Použiť sa tak dajú aj na skartovanie prísne tajných dokumentov.

Podstatným parametrom skartovačiek je množstvo dokumentov, ktoré dokážu spracovať naraz. Jednoduchšie typy zvládnu súbežne skartovať napríklad 5 listov, drahšie modely pokojne aj viac ako 100. Do domácnosti obvykle postačí jednoduchšia verzia, firmám sa z hľadiska efektivity oplatí zainvestovať do pokročilejšieho typu.

Efektivitu spracovania dokumentov ovplyvňuje tiež rýchlosť skartácie. Tá sa uvádza v metroch skartovaného papiera za minútu. Všímajte si taktiež veľkosť koša. Čím väčší objem má, tým menej často ho budete musieť vyprázdňovať.

V našej ponuke nájdete nielen automatické, ale aj ručné skartovačky Tie sú cenovo dostupné a poslúžia každému, kto potrebuje iba raz za čas skartovať menšie množstvo dokumentov.

Medzi najznámejších výrobcov skartovačiek patrí Fellowes, HAMA, HSM, Peach, Qoltec, Sencor a Tracer. Nech sa už rozhodnete pre ktorúkoľvek z týchto značiek, máte istotu, že získavate kvalitný a spoľahlivý produkt.

Obľúbené značky v kategórii Skartovačky: Peach, Fellowes, HSM