Skrinky

U nás nájdete kvalitné počítačové skrinky s dobrou cirkuláciou vzduchu, ktoré zároveň vyzerajú štýlovo a nezaberajú veľa miesta. V ponuke máme PC skrinky vhodné do kancelárskych, multimediálnych, ale aj herných počítačov. Skrinky ponúkame od rôznych výrobcov ako Cooler Master, Eurocase, Zalman a iných.

Vyberte si z našej ponuky kvalitné PC skrinky za skvelé ceny!

Počet produktov: 284

Zobrazuje sa 1-42 z 284 položiek

Aktívne filtre

Úlohou počítačových skriniek je chrániť základnú dosku spolu s ďalšími citlivými komponentami pred poškodením vonkajšími vplyvmi. Vyrábajú sa v rôznych rozmeroch a dizajnoch. Stretnúť sa môžete s 3 základnými veľkosťami - Big Tower, Midi Tower a Mini Tower.

PC skrinka Mini Tower je vhodná pre menej náročných používateľov. Jej benefitom sú kompaktné rozmery. Pojme základné dosky mATX či mITX a kompatibilná je s menšími grafickými kartami.

PC skrinka Midi Tower je najobľúbenejšou voľbou. Je o niečo väčšia než Mini Tower, vďaka čomu poslúži aj na uloženie väčších matičných dosiek, grafických kariet a ďalších komponentov. Vhodná je tak aj pre náročnejších používateľov, ktorí od svojho počítača požadujú vysoký výkon.

PC skrinka Big Tower je vhodná na uloženie väčších zostáv komponentov, napríklad v prípade herných počítačov. Pojme viacero grafických kariet, počítať však treba s tým, že zaberie viac miesta a je drahšia než kompaktnejšie verzie.

Pri výbere PC skrinky si všímajte hlavne rozmery. Tie by mali korešpondovať s dostupným miestom vo vašej domácnosti či kancelárii. Podstatným faktorom je tiež materiálové spracovanie. Lacnejšie modely využívajú plastové komponenty, drahšie pozostávajú hlavne z kovových dielov. Majú tak lepšiu životnosť.

Pozornosť venujte tiež usporiadaniu vnútorného priestoru a konektorov. Pri používaní počítača určite oceníte napríklad USB či eSATA. Dôležitou súčasťou je taktiež chladenie. To by malo byť čo najefektívnejšie, aby nedochádzalo k prehrievaniu komponentov. Niektoré skrinky majú aj zaujímavé dizajnové prvky – priehľadné časti z plexiskla a farebné osvetlenie.

Medzi najznámejších výrobcov PC skriniek patrí ASUS, Cooler Master, Fractal Design, Thermaltake, Eurocase či Zalman.

Obľúbené značky v kategórii Skrinky: Cooler Master, Corsair, Eurocase, Modecom, NZXT, X2, Zalman, Fortron, Evolveo, Thermaltake, Fractal Design, Aerocool, 1stCOOL, Acutake, Crono, Azza