Filtrovať podľa

Výrobca grafického čipu

Výrobca grafického čipu

Grafický čip

Grafický čip

Kapacita grafickej pamäte

Kapacita grafickej pamäte

Typ grafickej pamäte

Typ grafickej pamäte

Značka

Značka

Cena

Cena

  • 48,00 € - 5 069,00 €

Grafické karty

Nevyhnutnou súčasťou každého počítača je grafická karta, ktorá zabezpečuje kvalitný prenos obrazu v tých najvyšších detailoch. Bežné grafické karty sú určené pre domácich používateľov a nedisponujú príliš vysokým výkonom. Herné grafické karty, ale už poskytnú veľmi dobrý výkon najmä pre hranie hier vo vysokých detailoch alebo prácu v grafických programoch. Pri výbere grafickej karty je potrebné poznať hlavne výkon grafického čipu, kapacitu a typ grafickej pamäte a šírku pamäťovej zbernice.

Vyberte si z našej širokej ponuky spoľahlivé grafické karty za skvelé ceny!

Prečítajte si článok: Ako si vybrať grafickú kartu

Počet produktov: 215

Zobrazuje sa 1-42 z 215 položiek

Aktívne filtre

Pri výbere grafickej karty sa zamerajte najmä na jej využitie. Podľa toho si môžete všímať konkrétne vlastnosti, aké by mala mať. Pre bežnú prácu s počítačom odporúčame kancelárske grafické karty, pre hráčov herné grafické karty a pre firmy či ľudí s náročnými aplikáciami sú zvlášť špeciálne grafické karty.

Z výrobcov odporúčame AMD a NVIDIA, ktorí sú svojou kvalitou povestní. Pred samotnou kúpou je vhodné skontrolovať aj to, či sa vám grafická karta zmestí do počítačovej skrinky. Napríklad kvôli chladičom nemusia vždy pasovať. 

Ďalším dôležitým parametrom je typ a veľkosť pamäte karty. Do starších počítačov postačí aj pamäť GDDR3. Hráčske karty využívajú najrýchlejšiu GDDR5 pamäť. Kapacitu pamäte pri kancelárskych kartách odporúčame 1 až 2 GB. Pri herných odporúčame 4 až 8 GB.

Nezabúdajte na chladenie. Pri menej výkonných kartách vám stačí pasívne chladenie, no výkonnejšie grafické karty potrebujú aktívne chladenie.

V neposlednom rade sa pozrite aj na konektory. Mala by obsahovať rovnaký grafický výstup ako váš monitor.Viac parametrov, podľa ktorých by ste si mali grafickú kartu vyberať, nájdete v tomto článku.

Obľúbené značky v kategórii Grafické karty: ASUS, Gigabyte, MSI, XFX, Sapphire