Reproduktory

Každý milovník hudby vie oceniť kvalitný reproduktor. Reproduktory sa využívajú takmer všade, pričom vybrať si môžete z naozaj širokej ponuky od výrobcov Creative, Genius, Logitech, Trust alebo iných.

Potrebujete výkonné reproduktory do práce alebo reproduktory do auta, či ako doplnok domov? Voľba je len na vás.

Pri výbere je rozhodujúci najmä výkon RMS (watt). Ďalej je potrebné si zvoliť, či sa jedná o sústavu 2.1, 5.1, 7.1 (2.1 - znamená 2 reproduktory a 1 subwoofer) alebo chcete len samotné reproduktory bez subwoofera označované ako 2.0.

Vyberte si z našej ponuky kvalitné reproduktory za najlepšie ceny!

Ako vybrať reproduktory? Pozerajte sa na tieto parametre:

Počet produktov: 238

Zobrazuje sa 1-42 z 238 položiek

Aktívne filtre

Dôležitým parametrom pre výber reproduktorov je ich prevedenie. Podľa toho, kde ich plánujete umiestniť, si vyberajte medzi regálovými, stĺpovými a bezdrôtovými reproduktormi. Regálové bývajú väčšinou na poličke, napríklad pri počítači. Bezdrôtové sú zasa skladné a hodia sa na cestovanie.

Všímajte si aj počet reproduktorov. Býva označený číslami ako 2.0, 2.1 či 5.1. Prvé číslo je počet reproduktorov na stredné a vysoké tóny a druhé je počet reproduktorov na basy. Ak si potrpíte na kvalitné ozvučenie, hľadajte reproduktory s označením 5.1 a vyššie.

Čo sa týka kvality zvuku, tá závisí aj od pásiem. Odporúčame trojpásmové reproduktory, nakoľko sú prepracovanejšie a prehrajú aj nižšie tóny. Pri výkone si všímajte skôr RMS údaj. Je presnejší ako MAX. Zvyčajne je to polovica maximálneho výkonu, ktorá nepoškodzuje reproduktor. Menšie reproduktory majú RMS zvyčajne okolo 4-20 W, tie väčšie alebo kvalitnejšie od 40 W vyššie.

Pri výbere reproduktorov odporúčame značky ako Genius, Logitech či JBL. Ak si robíte zálusk na bezdrôtové reproduktory, všímajte si spôsob pripojenia. Základom je Bluetooth. Dosah signálu je väčšinou aj 10 metrov. O ďalších parametroch sa dozviete v našom článku o správnom výbere reproduktorov.

Obľúbené značky v kategórii Reproduktory: Creative, Esperanza, Gembird, Genius, HP, Logitech, Modecom, Tracer, Trust, JBL