Externé disky

Externé disky slúžia na zálohovanie a uloženie dát, ako sú dokumenty, filmy, videá alebo fotky. Keďže tieto disky sú prenosné, tak svoje dáta môžete mať vždy pri sebe. V našej ponuke máme externé disky od rôznych výrobcov ako ADATA, Seagate, Western Digital a iných.

Pozrite si aj články: Ako vybrať externý diskPrečo zálohovať svoje dáta

Počet produktov: 374

Zobrazuje sa 1-42 z 374 položiek

Aktívne filtre

Na aké parametre sa zamerať pri výbere externého disku? Asi najdôležitejšia je v tomto prípade kapacita. Tá sa pohybuje väčšinou do 4 TB, ale nájdete aj s väčšou kapacitou. Obľúbená veľkosť, ktorú odporúčame, je v tomto prípade 1 až 2 TB.

Druhým dôležitým parametrom je rýchlosť prenosu dát. Najlepší je pevný disk s rozhraním USB 3.0, nakoľko kopíruje súbory niekoľkokrát rýchlejšie ako staršie rozhranie USB 2.0. Ak si chcete kúpiť pevný disk s rozhraním USB 3.0, najskôr sa uistite, že má váš počítač rovnaký port.

Čo sa značiek týka, medzi obľúbené a zároveň spoľahlivé patria značky ako Western Digital, Seagate či ADATA. Pre viac informácií ohľadom parametrov, na ktoré sa pri kúpe externého disku zamerať, si prečítajte náš článok.

Obľúbené značky v kategórii Externé disky: ADATA, Seagate, Silicon Power, Transcend, Western Digital, Samsung, SanDisk, Verbatim, Intenso, Toshiba, LaCie