Filtrovať podľa

Kapacita pamäťovej karty

Kapacita pamäťovej karty

Typ pamäťovej karty

Typ pamäťovej karty

Značka

Značka

Cena

Cena

  • 6,00 € - 554,00 €

Pamäťové karty

Pamäťové karty sú takmer nevyhnutnou súčasťou každého smartfónu a fotoaparátu. Poskytujú možnosť uchovávať fotky, videá a iné údaje na jednom mieste. Štandardná kapacita u pamäťových kariet je 16GB avšak k dispozícií sú aj omnoho väčšie. Pri výbere treba zohľadniť predovšetkým typ pamäťovej karty, jej rýchlosť a kapacitu.

Vyberte si z našej ponuky spoľahlivé pamäťové karty za najlepšie ceny!

Počet produktov: 359

Zobrazuje sa 1-42 z 359 položiek

Aktívne filtre

Ak používate na dennej báze rôzne elektronické zariadenia, bez pamäťových kariet sa nezaobídete. Najčastejšie ich využitie nájdeme v mobilných telefónoch, tabletoch, videokamerách, notebookoch či v digitálnych fotoaparátoch. Pamäťové karty slúžia ako externé dátové úložiská, vďaka ktorým budete mať potrebné dáta vždy pri sebe.

Pri výbere pamäťovej karty je najdôležitejšie zohľadniť kapacitu, rýchlosť a taktiež typ. Rovnako netreba zabúdať aj na spoľahlivosť, ktorú si zabezpečíte overenými značkami. Na našom e-shope nájdete desiatky pamäťových kariet od kvalitných značiek ako Kingston, Sandisk, Transcend a mnoho ďalších.

Pri pamäťových kartách je len niekoľko parametrov, podľa ktorých by ste sa mali rozhodovať. Následne bude na vás, akej značke dáte prednosť. Najväčším rozdielom medzi pamäťovými kartami je ich kapacita. Na našom e-shope nájdete pamäťové karty v rôznych veľkostiach, od 4 GB až po 512 GB. Poďme sa teda pozrieť na ďalšie odlišnosti:

Typ / formát pamäťovej karty

  • SD pamäťové karty - sú to najrozšírenejšie a najpoužívanejšie typy pamäťových kariet. Ich výhodou je nižšia cena a ľahká kompatibilita s inými zariadeniami. SD karty s kapacitou do 32 GB sú označené ako SDHC, pamäťové karty s kapacitou od 64 GB do 2 TB sa označujú ako SDXC.
  • Micro SD pamäťové karty - ide v podstate o podkategóriu klasických SD kariet. Ako vyplýva z ich názvu, Micro SD karty sú menšie a využívajú sa ako externá pamäť do mobilných zariadení, tabletov či do autokamier. Ak si dáta z tejto karty chcete preniesť do počítača, budete potrebovať tzv. redukciu alebo čítačku pamäťových kariet. Taktiež ich delíme na MicroSDHC a MicroSDXC.
  • CF pamäťové karty - ich celý názov je CompactFlash a ich využitie sa spája najmä s profesionálnymi fotoaparátmi a videokamerami. Ich prednosťou je dobrá odolnosť a vysoká prenosová rýchlosť.

Druhým parametrom, podľa ktorého delíme pamäťové karty, je rýchlosť čítania a zápisu dát. Najpomalšie karty sú Trieda 2 / Trieda 4 / Trieda 6. Rýchlejšie pamäťové karty patria do Triedy 10 a tie najrýchlejšie sa označujú ako UHS-1 alebo UHS-3.

Obľúbené značky v kategórii Pamäťové karty: ADATA, Kingston, Samsung, SanDisk, Sony, Transcend, Verbatim, Western Digital, Patriot, Toshiba, Apacer