Filtrovať podľa

Kapacita pamäťovej karty

Kapacita pamäťovej karty

Typ pamäťovej karty

Typ pamäťovej karty

Cena

Cena

  • 6,00 € - 80,00 €

Počet produktov: 19

Zobrazuje sa 1-19 z 19 položiek

Aktívne filtre

Ak používate na dennej báze rôzne elektronické zariadenia, bez pamäťových kariet sa nezaobídete. Najčastejšie ich využitie nájdeme v mobilných telefónoch, tabletoch, videokamerách, notebookoch či v digitálnych fotoaparátoch. Pamäťové karty slúžia ako externé dátové úložiská, vďaka ktorým budete mať potrebné dáta vždy pri sebe.

Pri výbere pamäťovej karty je najdôležitejšie zohľadniť kapacitu, rýchlosť a taktiež typ. Rovnako netreba zabúdať aj na spoľahlivosť, ktorú si zabezpečíte overenými značkami. Na našom e-shope nájdete desiatky pamäťových kariet od kvalitných značiek ako Kingston, Sandisk, Transcend a mnoho ďalších.

Pri pamäťových kartách je len niekoľko parametrov, podľa ktorých by ste sa mali rozhodovať. Následne bude na vás, akej značke dáte prednosť. Najväčším rozdielom medzi pamäťovými kartami je ich kapacita. Na našom e-shope nájdete pamäťové karty v rôznych veľkostiach, od 4 GB až po 512 GB. Poďme sa teda pozrieť na ďalšie odlišnosti:

Typ / formát pamäťovej karty

  • SD pamäťové karty - sú to najrozšírenejšie a najpoužívanejšie typy pamäťových kariet. Ich výhodou je nižšia cena a ľahká kompatibilita s inými zariadeniami. SD karty s kapacitou do 32 GB sú označené ako SDHC, pamäťové karty s kapacitou od 64 GB do 2 TB sa označujú ako SDXC.
  • Micro SD pamäťové karty - ide v podstate o podkategóriu klasických SD kariet. Ako vyplýva z ich názvu, Micro SD karty sú menšie a využívajú sa ako externá pamäť do mobilných zariadení, tabletov či do autokamier. Ak si dáta z tejto karty chcete preniesť do počítača, budete potrebovať tzv. redukciu alebo čítačku pamäťových kariet. Taktiež ich delíme na MicroSDHC a MicroSDXC.
  • CF pamäťové karty - ich celý názov je CompactFlash a ich využitie sa spája najmä s profesionálnymi fotoaparátmi a videokamerami. Ich prednosťou je dobrá odolnosť a vysoká prenosová rýchlosť.

Druhým parametrom, podľa ktorého delíme pamäťové karty, je rýchlosť čítania a zápisu dát. Najpomalšie karty sú Trieda 2 / Trieda 4 / Trieda 6. Rýchlejšie pamäťové karty patria do Triedy 10 a tie najrýchlejšie sa označujú ako UHS-1 alebo UHS-3.

O značke ADATA

Značka ADATA patrí medzi najväčších výrobcov externých diskov, USB kľúčov či  pamäťových kariet. Produkty od značky ADATA sú synonymom kvality a spoľahlivosti a už dlhé roky patria medzi svetovú špičku.

Spoločnosť ADATA Technology Co. bola založená v roku 2001 a ide o taiwanskú firmu, ktorá sa zaoberá vývojom a výrobou najmä pamäťových riešení, ktoré obohacujú digitálny život zákazníka. V ich portfóliu produktov sú zahrnuté DRAM, USB kľúče, pamäťové karty, pevné disky či externé disky.

Vďaka neustálym inováciám, novým technickým riešeniam a pokrokovému vývoju získala značka ADATA mnoho uznávaných medzinárodných ocenení. Preto si môžete byť istý, že ak siahnete po výrobkoch od značky ADATA, budete spokojný.

Ak ste sa rozhodli pre produkty od značky ADATA, na našom e-shope si zaručene vyberiete. V našej ponuke nájdete veľký výber pamäťových riešení pre domáce či kancelárske využitie.

Či už hľadáte externé disky s menšou alebo veľkou kapacitou, z externých diskov značky ADATA si u nás určite vyberiete. Veľkou výhodou je, že všetky ADATA externé disky disponujú najrýchlejším rozhraním - USB 3.0 alebo USB 3.1.

Mať všetky potrebné dokumenty, fotografie či filmy stále pri sebe vám zabezpečia spoľahlivé USB kľúče značky ADATA. Na našom e-shope ich nájdete s rôznou kapacitou, od menšej cez strednú až po veľkú kapacitu. Ak používate na dennej báze smartfóny, fotoaparáty či kamery, s rozšírením ich úložného priestoru vám pomôžu ADATA pamäťové karty, ktoré disponujú rôznou kapacitou. Okrem toho na našom e-shope nájdete aj pamäte a pevné disky ADATA.

Ak pre seba či do kancelárie hľadáte tie najlepšie pamäťové riešenia, odporúčame vám spoľahnúť sa na profi značku ADATA.

Ďalšie značky v kategórii Pamäťové karty: Kingston, Samsung, SanDisk, Sony, Transcend, Verbatim, Western Digital, Patriot, Toshiba, Apacer