Filtrovať podľa

Kapacita pamäťovej karty

Kapacita pamäťovej karty

Typ pamäťovej karty

Typ pamäťovej karty

Cena

Cena

  • 8,00 € - 550,00 €

Počet produktov: 100

Zobrazuje sa 1-42 z 100 položiek

Aktívne filtre

Ak používate na dennej báze rôzne elektronické zariadenia, bez pamäťových kariet sa nezaobídete. Najčastejšie ich využitie nájdeme v mobilných telefónoch, tabletoch, videokamerách, notebookoch či v digitálnych fotoaparátoch. Pamäťové karty slúžia ako externé dátové úložiská, vďaka ktorým budete mať potrebné dáta vždy pri sebe.

Pri výbere pamäťovej karty je najdôležitejšie zohľadniť kapacitu, rýchlosť a taktiež typ. Rovnako netreba zabúdať aj na spoľahlivosť, ktorú si zabezpečíte overenými značkami. Na našom e-shope nájdete desiatky pamäťových kariet od kvalitných značiek ako Kingston, Sandisk, Transcend a mnoho ďalších.

Pri pamäťových kartách je len niekoľko parametrov, podľa ktorých by ste sa mali rozhodovať. Následne bude na vás, akej značke dáte prednosť. Najväčším rozdielom medzi pamäťovými kartami je ich kapacita. Na našom e-shope nájdete pamäťové karty v rôznych veľkostiach, od 4 GB až po 512 GB. Poďme sa teda pozrieť na ďalšie odlišnosti:

Typ / formát pamäťovej karty

  • SD pamäťové karty - sú to najrozšírenejšie a najpoužívanejšie typy pamäťových kariet. Ich výhodou je nižšia cena a ľahká kompatibilita s inými zariadeniami. SD karty s kapacitou do 32 GB sú označené ako SDHC, pamäťové karty s kapacitou od 64 GB do 2 TB sa označujú ako SDXC.
  • Micro SD pamäťové karty - ide v podstate o podkategóriu klasických SD kariet. Ako vyplýva z ich názvu, Micro SD karty sú menšie a využívajú sa ako externá pamäť do mobilných zariadení, tabletov či do autokamier. Ak si dáta z tejto karty chcete preniesť do počítača, budete potrebovať tzv. redukciu alebo čítačku pamäťových kariet. Taktiež ich delíme na MicroSDHC a MicroSDXC.
  • CF pamäťové karty - ich celý názov je CompactFlash a ich využitie sa spája najmä s profesionálnymi fotoaparátmi a videokamerami. Ich prednosťou je dobrá odolnosť a vysoká prenosová rýchlosť.

Druhým parametrom, podľa ktorého delíme pamäťové karty, je rýchlosť čítania a zápisu dát. Najpomalšie karty sú Trieda 2 / Trieda 4 / Trieda 6. Rýchlejšie pamäťové karty patria do Triedy 10 a tie najrýchlejšie sa označujú ako UHS-1 alebo UHS-3.

O značke SanDisk

Azda všetci sme majiteľmi aspoň jedného kúska technologickej značky SanDisk. Na trhu pamäťových kariet a iných záznamových médií je to totiž stabilne najväčší výrobca. Vďaka značke SanDisk má mnoho z nás uchovaných krásne spomienky vo forme fotografií, videí či iných súborov, ku ktorým sa v digitálnej podobe pravidelne vraciame.

Kalifornská spoločnosť SanDisk (s pôvodným názvom SunDisk) si drží stabilnú pozíciu na trhu záznamových médií na báze flash pamäte už od roku 1988. V roku 2016 firmu SanDisk odkúpila spoločnosť Western Digital, najväčší výrobca počítačových úložísk na svete.

Aj vďaka SanDisku a jeho fyzicky veľmi malým úložným médiám mohol postupovať dopredu digitálny svet. Záznamové médiá pomohli trhu digitálnych fotoaparátov či mobilných smart telefónov míľovými krokmi.

Medzi najviac populárne produkty tejto značky môžeme zaradiť predovšetkým USB kľúče, pamäťové karty, ako aj externé a pevné úložné disky. V ponuke nášho e-shopu nájdete takmer dve stovky SanDisk produktov v nespochybniteľnej kvalite.

Prenos dokumentov môže byť aj pre vás oveľa jednoduchší, ak sa rozhodnete pre kúpu SanDisk USB kľúču. Či už preferujete ich lacnejšiu verziu s menším úložným priestorom, alebo si potrpíte na technicky dokonalé prevedenie (kapacita až do 1 TB a skutočne vysoká rýchlosť prenosu), z ponuky nášho e-shopu nebudete sklamaní.

Pamäťové karty sa rovnako stále tešia veľkej obľube a patria k praktickým pomocníkom v našej domácnosti či na cestách. Vďaka SanDisk pamäťovým kartám si budete môcť preniesť až do 1 TB digitálnych súborov rýchlo a bez obáv z toho, že by ste ich medzičasom niekde stratili. Ponúkame viacero typov SanDisk pamäťových kariet podľa vašich potrieb a preferencií (SDHC, SDXC, microSDHC a microSDXC a Compact Flash).

Čím viac digitálneho obsahu posledné roky tvoríme, tým dôležitejšie je pre nás si tieto spomienky spoľahlivo uchovať vo svojej blízkosti. Najlepším priateľom s obdivuhodnou kapacitou sú práve externé úložné disky SanDisk, na ktorých si môžete okrem iného prenášať aj naozaj kapacitne veľké súbory (napríklad filmy vo vysokej kvalite) a nijako to neovplyvní ich výkon.

Objavte všetky produkty SanDisk v našej ponuke a nechajte sa presvedčiť na kúpu spoľahlivého a malého pomocníka, na ktorého sa budete môcť obrátiť v každej situácii. Úložné zariadenie SanDisk vás určite nesklame.

Ďalšie značky v kategórii Pamäťové karty: ADATA, Kingston, Samsung, Sony, Transcend, Verbatim, Western Digital, Patriot, Toshiba, Apacer