Filtrovať podľa

Cena

Cena

  • 262,00 € - 1 791,00 €

Počet produktov: 147

Zobrazuje sa 1-42 z 147 položiek

Aktívne filtre

Pri kúpe smartfónov sa najskôr zamerajte na operačný systém. Niektorým vyhovuje Android a iným zas iOS od Apple. Pri OS Android si všímajte verziu operačného systému. Mnoho telefónov sa totiž predáva so staršími verziami.

Ďalším parametrom je úložisko telefónu. Väčšina smartfónov má úložisko 32, 64 alebo 128 GB. Objem dát si ale viete zväčšiť aj pamäťovou kartou. Čo sa týka RAM, teda pamäte mobilného telefónu, vlajkové lode majú väčšinou 8 GB.

Čo sa veľkosti obrazovky týka, záleží na vašich preferenciách. V obľube sú najmä 5-palcové displeje a napríklad Samsung ponúka špeciálne zahnuté displeje. Ak si potrpíte na kvalitnom fotoaparáte, najlepšie nájdete pri značkách ako Huawei, Samsung a iPhone.

Odporúčame pozrieť sa aj na kapacitu batérie. Bežne sa stretnete s kapacitou 2800 až 3200 mAh, ale niektoré vlajkové lode majú kapacitu cez 4000 mAj. V takom prípade vám batéria vydrží aj niekoľko dní.

Medzi najobľúbenejšie a najlepšie hodnotené značky patrí iPhone, Samsung, Huawei či Xiaomi. Pri výbere smartfónu je veľa parametrov, na ktoré sa je dobré zamerať. Všetky ich nájdete v tomto článku.

O značke Apple

Apple je americká spoločnosť založená v roku 1976 v americkom meste Cupertino. Počas prvých 30 rokov existencie niesla názov Apple Computer, Inc, keďže sa špecializovala primárne na vývoj osobných počítačov. Postupne však začala svoje produktové portfólio rozširovať a zmenila svoj názov na Apple. V dnešnej dobe sídli v Kalifornii, no pôsobí po celom svete. Zamestnáva viac ako 120 000 ľudí.

Vo svojich počiatkoch sa spoločnosť Apple venovala vývoju operačných systémov a počítačov, neskôr do svojej ponuky zaradila aj mobilné telefóny iPhone, ktoré ju spopularizovali po celom svete. Postupne do svojho portfólia produktov pridala aj tablety, slúchadlá, hudobné prehrávače, inteligentné hodinky či periférne zariadenia. Zaznamenala rýchly rast, pričom dlhodobo figuruje na popredných priečkach zoznamov najhodnotnejších firiem sveta.

Produkty spoločnosti Apple sa vyznačujú prepracovanými detailmi a prémiovo pôsobiacimi materiálmi. Zaujmú jedinečným dizajnom, ktorý je inšpiráciou aj pre mnohé konkurenčné spoločnosti. Apple je však zároveň technologickým lídrom. Svoje zariadenia vybavuje unikátnymi technológiami zlepšujúcimi celkovú funkčnosť a efektivitu.

Jedným zo známych kľúčových atribútov je používateľská prívetivosť. Apple pri vývoji a výrobe svojich produktov používa špičkové komponenty od renomovaných svetových výrobcov. Vďaka tomu jednotlivé zariadenia disponujú dlhou životnosťou a vynikajúcou spoľahlivosťou. 

Medzi ich najznámejšie zariadenia patria iPhone, iPad, Mac a Apple Watch. Mobilný telefón iPhone je už sám o sebe tak ikonický, že aj napriek jeho vysokej cene patrí medzi najpredávanejšie smartfóny na svete.

Špecialitou produktov Apple je ich výborná vzájomná kompatibilita. Vďaka prepracovanej infraštruktúre je zdieľanie dát medzi jednotlivými zariadeniami veľmi rýchle a jednoduché.

Ďalšie značky v kategórii Smartfóny: ASUS, Lenovo, Prestigio, Samsung, Nokia, myPhone, NOA, Sony, Xiaomi, Evolveo, Aligator, Realme, Motorola, Huawei