Filtrovať podľa

Značka

Značka

Cena

Cena

  • 4,00 € - 266,00 €

Počet produktov: 69

Zobrazuje sa 1-42 z 69 položiek

Aktívne filtre

Ak vám záleží na tom, aby ste si určité dokumenty, tlačoviny či vizitky uchovali v bezchybnom stave, nemal by u vás chýbať laminátor. Tento jednoduchý prístroj využijete v kancelárii aj v domácnosti.

Na trhu nájdete množstvo rôznych laminátorov, respektíve laminovačiek. V prvom rade stavte na overené značky ako napríklad Fellowes, Peach či Sencor, ktoré vám zaručia dlhú životnosť a bezproblémovú prevádzku. Na našom e-shope si môžete vybrať spomedzi desiatok laminátorov s rôznymi funkciami a parametrami. 

Pri výbere laminátoru si vopred určte, čo vlastne od tohto prístroja očakávate. Následne si môžete spraviť lepší prehľad v aktuálnej trhovej ponuke. S čím teda pri výbere laminátoru začať?

  1. Formát dokumentov - na trhu nájdete najčastejšie laminovačky na dokumenty A4 a A3. Obe z nich zvládnu aj menšie formáty, vyberajte si preto podľa toho, či vám bude stačiť model na A4 alebo na A3.
  2. Rýchlosť laminácie - určuje, koľko materiálu laminátor zataví za jednu minútu. Od tohto parametru sa odvíja najmä cena. Najbežnejšie laminátory na bežné používanie majú rýchlosť okolo 250 - 500 mm/min.
  3. Doba ohrevu - ak kupujete laminátor do kancelárie, kde sa bude využívať denne, zvoľte taký, ktorého doba zahriatia je maximálne 1 minúta. Pre sporadické domáce používanie vám bude stačiť aj pomalšie zahrievanie.
  4. Hrúbka fólie - laminátory dokážu pracovať s rôznymi hrúbkami laminovacej fólie. Tento parameter sa udáva vždy 2x (značí to hrúbku fólie z oboch strán). Štandardne sa hrúbka fólie pohybuje v rozmedzí 2x75 - 2x250 mikrónov.

Okrem týchto základných parametrov si môžete vybrať laminátor podľa toho, aké má ďalšie funkcie. Medzi vyhľadávané funkcie laminátorov patria:

  • Regulátor teploty - podľa toho, akú hrúbku fólie zvolíte, si stroj bude regulovať správnu teplotu
  • LED displej - uľahčí vám obsluhu prístroja
  • Spätný chod - funkcia sa vám zíde v prípade, ak sa v laminátore zasekne papier
  • Zabudovaná rezačka - poslúži vám pri finálnej úprave dokumentov

Obľúbené značky v kategórii Laminátory: Peach, Fellowes