Filtrovať podľa

Značka

Značka

Cena

Cena

  • 5,00 € - 117,00 €

Počet produktov: 140

Zobrazuje sa 1-42 z 140 položiek

Aktívne filtre

Casio FX 991 CE

Casio FX 991 CE X

Ponúkame vynikajúcu, u nás najpredávanejšiu kalkulačku, ktorú ocení každý študent. CASIO FX 991...
27,00 € Cena 25,50 €
Skladom na predajni
  • AKCIA
Kalkulačka SENCOR SEC 184

Kalkulačka SENCOR SEC 184

S pevným plastovým krytom241 integrovaných matematických funkcií
Cena 9,60 €
Skladom na predajni
Kalkulačka CASIO SL-797TV

Kalkulačka CASIO SL-797TV

Vrecková praktická kalkulačka s veľkým 8 miestnym displejom. Základné funkcie + percentá, pamäť.
Cena 8,40 €
Skladom na predajni

Pri výbere kalkulačiek zohráva najdôležitejšiu úlohu funkcionalita. Na základe nej rozoznávame stolové, vedecké a školské kalkulačky. Jednotlivé typy sú vhodné nielen pre študentov a žiakov. Uplatnenie nájdu u každého, kto potrebuje často počítať rôzne veci a nemá v obľube digitálne nástroje.

Stolové kalkulačky sa vyznačujú jednoduchým dizajnom. Majú veľké tlačidlá, takže umožňujú komfortné zadávanie číselných údajov. Vhodné sú predovšetkým pre menej náročných používateľov, keďže obvykle majú len základné funkcie. Podobnú funkcionalitu ponúkajú aj vreckové kalkulačky, ktoré sú však o niečo menšie.

Vedecké kalkulačky sú určené pre náročných používateľov, ktorí potrebujú počítať s komplexnými číslami, využívať viac úrovní zátvoriek, pamäť a prevádzať komplikovanejšie výpočty. Štandardne sú vybavené viacriadkovým grafickým displejom zabezpečujúcim výbornú prehľadnosť.

Školské kalkulačky majú zvyčajne viac funkcií ako stolové, no menej než vedecké. Určené sú predovšetkým pre žiakov základných a stredných škôl. V niektorých prípadoch sú vybavené grafickým displejom s viacerými riadkami. Dokážu počítať napríklad zlomky, percentá, logaritmy, mocniny či odmocniny.

Základným parametrom kalkulačiek je veľkosť a hmotnosť. Všímajte si tiež typ displeja. Stolové kalkulačky obvykle využívajú jednoduchý 7-segmentový, pokročilejšie verzie sú vybavené maticovým, LCD alebo zmiešaným displejom.

Kalkulačky sú štandardne napájané klasickými ceruzkovými batériami. Niektoré modely využívajú aj malý solárny panel, ktorý predlžuje životnosť bateriek.

Medzi najznámejších svetových výrobcov kalkulačiek patrí Canon, Casio, Citizen, Sencor a Sharp. Modely týchto značiek sú vybavené modernými funkciami, potešia vás vysokou spoľahlivosťou a dlhou životnosťou. Zo širokej ponuky rozličných verzií si vyberie skutočne každý.

Obľúbené značky v kategórii Kalkulačky: Canon, Casio, Sencor, Sharp, Citizen