Filtrovať podľa

Kapacita disku

Kapacita disku

Typ disku

Typ disku

Formát disku

Formát disku

Rozhranie disku

Rozhranie disku

Určenie

Určenie

Cena

Cena

  • 19,00 € - 322,00 €

Počet produktov: 49

Zobrazuje sa 1-42 z 49 položiek

Aktívne filtre

Pevné disky sú dôležitou súčasťou každého počítača či notebooku. Používajú sa na uchovávanie dát a zálohovanie údajov. Jednotlivé druhy sa líšia nielen svojou kapacitou, ale aj formátom, rozhraním či rýchlosťou. Vyberať si môžete spomedzi HDD a SSD diskov.

HDD disky vo svojich útrobách ukrývajú rotujúce platne, ktoré sú v kontakte s čítacími a zapisovacími hlavami. Pri svojej práci vydávajú hluk a sú pomalšie než SSD. Na druhej strane, dostupné sú za prijateľné ceny.

SSD disky sú najmodernejšou alternatívou. Nemajú žiadne pohyblivé komponenty, preto sú spoľahlivé a odolné voči poškodeniu. Na druhej strane, ich cena je vyššia ako v prípade HDD diskov.

Pri výbere pevného disku si všímajte hlavne rýchlosť zapisovania a čítania dát. Tá je udávaná v jednotkách MB/s. Pri lacnejších verziách sa môžete stretnúť s rýchlosťou okolo 500 MB/s. Tie najlepšie typy naopak zvládajú aj viac než 3000 MB/s. Významne tak šetria čas a urýchľujú fungovanie počítača.

Samozrejme, podstatným parametrom je kapacita pevného disku. Tá hovorí o tom, koľko gigabajtov dát dokáže uložiť. Cenovo dostupné disky môžu mať 240, 256 či 512 GB. Naopak, drahšie verzie disponujú kapacitou aj viac ako 10 TB.

Pozornosť venujte tiež rozhraniu, prostredníctvom ktorého sa disk pripája k počítaču. Pri interných sa môžete stretnúť so SATA, mSATA, PCIe, M.2 SATA či M.2 NVMe.

Medzi najznámejších výrobcov pevných diskov patrí Western Digital, Seagate, SanDisk, Kingston, Gigabyte či ADATA. Ak sa chystáte kupovať pevný disk, prečítajte si náš článok ako vybrať rýchly SSD disk za rozumnú cenu.

O značke ADATA

Značka ADATA patrí medzi najväčších výrobcov externých diskov, USB kľúčov či  pamäťových kariet. Produkty od značky ADATA sú synonymom kvality a spoľahlivosti a už dlhé roky patria medzi svetovú špičku.

Spoločnosť ADATA Technology Co. bola založená v roku 2001 a ide o taiwanskú firmu, ktorá sa zaoberá vývojom a výrobou najmä pamäťových riešení, ktoré obohacujú digitálny život zákazníka. V ich portfóliu produktov sú zahrnuté DRAM, USB kľúče, pamäťové karty, pevné disky či externé disky.

Vďaka neustálym inováciám, novým technickým riešeniam a pokrokovému vývoju získala značka ADATA mnoho uznávaných medzinárodných ocenení. Preto si môžete byť istý, že ak siahnete po výrobkoch od značky ADATA, budete spokojný.

Ak ste sa rozhodli pre produkty od značky ADATA, na našom e-shope si zaručene vyberiete. V našej ponuke nájdete veľký výber pamäťových riešení pre domáce či kancelárske využitie.

Či už hľadáte externé disky s menšou alebo veľkou kapacitou, z externých diskov značky ADATA si u nás určite vyberiete. Veľkou výhodou je, že všetky ADATA externé disky disponujú najrýchlejším rozhraním - USB 3.0 alebo USB 3.1.

Mať všetky potrebné dokumenty, fotografie či filmy stále pri sebe vám zabezpečia spoľahlivé USB kľúče značky ADATA. Na našom e-shope ich nájdete s rôznou kapacitou, od menšej cez strednú až po veľkú kapacitu. Ak používate na dennej báze smartfóny, fotoaparáty či kamery, s rozšírením ich úložného priestoru vám pomôžu ADATA pamäťové karty, ktoré disponujú rôznou kapacitou. Okrem toho na našom e-shope nájdete aj pamäte a pevné disky ADATA.

Ak pre seba či do kancelárie hľadáte tie najlepšie pamäťové riešenia, odporúčame vám spoľahnúť sa na profi značku ADATA.

Ďalšie značky v kategórii Pevné disky: Intel, Kingston, Samsung, SanDisk, Seagate, Western Digital, Transcend, Crucial, Dell, Gigabyte, HP, Lenovo, Patriot, Synology, Toshiba