Filtrovať podľa

Typ disku

Typ disku

Cena

Cena

  • 69,00 € - 294,00 €

Pevné disky Intel

Pozrite si aj článok: Ako vybrať rýchly SSD disk

Počet produktov: 3

Zobrazuje sa 1-3 z 3 položiek

Aktívne filtre

Pevné disky sú dôležitou súčasťou každého počítača či notebooku. Používajú sa na uchovávanie dát a zálohovanie údajov. Jednotlivé druhy sa líšia nielen svojou kapacitou, ale aj formátom, rozhraním či rýchlosťou. Vyberať si môžete spomedzi HDD a SSD diskov.

HDD disky vo svojich útrobách ukrývajú rotujúce platne, ktoré sú v kontakte s čítacími a zapisovacími hlavami. Pri svojej práci vydávajú hluk a sú pomalšie než SSD. Na druhej strane, dostupné sú za prijateľné ceny.

SSD disky sú najmodernejšou alternatívou. Nemajú žiadne pohyblivé komponenty, preto sú spoľahlivé a odolné voči poškodeniu. Na druhej strane, ich cena je vyššia ako v prípade HDD diskov.

Pri výbere pevného disku si všímajte hlavne rýchlosť zapisovania a čítania dát. Tá je udávaná v jednotkách MB/s. Pri lacnejších verziách sa môžete stretnúť s rýchlosťou okolo 500 MB/s. Tie najlepšie typy naopak zvládajú aj viac než 3000 MB/s. Významne tak šetria čas a urýchľujú fungovanie počítača.

Samozrejme, podstatným parametrom je kapacita pevného disku. Tá hovorí o tom, koľko gigabajtov dát dokáže uložiť. Cenovo dostupné disky môžu mať 240, 256 či 512 GB. Naopak, drahšie verzie disponujú kapacitou aj viac ako 10 TB.

Pozornosť venujte tiež rozhraniu, prostredníctvom ktorého sa disk pripája k počítaču. Pri interných sa môžete stretnúť so SATA, mSATA, PCIe, M.2 SATA či M.2 NVMe.

Medzi najznámejších výrobcov pevných diskov patrí Western Digital, Seagate, SanDisk, Kingston, Gigabyte či ADATA. Ak sa chystáte kupovať pevný disk, prečítajte si náš článok ako vybrať rýchly SSD disk za rozumnú cenu.

O značke Intel

Čo vám ako prvé napadne, keď počujete názov spoločnosti Intel? Nám určite slová ako spoľahlivosť, rýchlosť a inovatívnosť. Intel je jedna zo spoločností, ktorá dlhé roky patrí medzi svetovú špičku medzi výrobcami procesorov pre stolné počítače, notebooky či servery.

Svojimi technologickými výrobkami obohacuje Intel svet informačných technológií už od roku 1968. Patrí tak medzi najstabilnejších hráčov ponúkajúcich výrobky v tej najvyššej kvalite. 

V našej ponuke nájdete od spoločnosti Intel procesory a pevné disky. Vybrať si môžete spomedzi rozličných výkonov a cien presne podľa vašich potrieb a preferencií. Môžete sa však spoľahnúť na to, že si vyberie každý na škále bežný používateľ – profesionálny grafik / hráč.

V ponuke nájdete viacero Intel procesorov s počtom jadier od 2 do 16. Keďže práve od procesora závisí, ako hladko a rýchlo bude dané zariadenie fungovať, poriadne si rozmyslite, na čo všetko ho budete využívať. Pokiaľ sa rozhodnete vyberať si procesor sami, rozhodne by ste mali brať do úvahy všetky faktory, ktoré procesor ovplyvňuje. 

Procesory značky Intel disponujú rôznymi pokročilými technológiami a novými prvkami architektúr, ktoré zvyšujú ich výkon a efektivitu. Patria sem napríklad Hyper-Threading, Virtualizácia či Turbo Boost Technology.

V ponuke Intel v našom internetovom obchode si môžete pohodlne vyfiltrovať, či máte záujem o rad procesora Intel Celeron, Intel Pentium alebo Intel Core (od i3 až po i9). Zvážte však ďalší dôležitý faktor, ktorým je kompatibilita jednotlivých druhov procesorov so základnou doskou.

Spoľahnite sa na dlhoročnú tradíciu a značku, za ktorou stoja skutoční odborníci a vyskladajte si srdce svojho počítača zo značky Intel, ktorá neustále inovuje a prichádza s ďalšími originálnymi smart riešeniami.

Ďalšie značky v kategórii Pevné disky: Kingston, Samsung, SanDisk, Seagate, Western Digital, Transcend, ADATA, Crucial, Dell, Gigabyte, HP, Lenovo, Patriot, Synology, Toshiba