Filtrovať podľa

Kapacita disku

Kapacita disku

Typ disku

Typ disku

Formát disku

Formát disku

Cena

Cena

  • 31,00 € - 478,00 €

Pevné disky HP

Pozrite si aj článok: Ako vybrať rýchly SSD disk

Počet produktov: 12

Zobrazuje sa 1-12 z 12 položiek

Aktívne filtre

Pevné disky sú dôležitou súčasťou každého počítača či notebooku. Používajú sa na uchovávanie dát a zálohovanie údajov. Jednotlivé druhy sa líšia nielen svojou kapacitou, ale aj formátom, rozhraním či rýchlosťou. Vyberať si môžete spomedzi HDD a SSD diskov.

HDD disky vo svojich útrobách ukrývajú rotujúce platne, ktoré sú v kontakte s čítacími a zapisovacími hlavami. Pri svojej práci vydávajú hluk a sú pomalšie než SSD. Na druhej strane, dostupné sú za prijateľné ceny.

SSD disky sú najmodernejšou alternatívou. Nemajú žiadne pohyblivé komponenty, preto sú spoľahlivé a odolné voči poškodeniu. Na druhej strane, ich cena je vyššia ako v prípade HDD diskov.

Pri výbere pevného disku si všímajte hlavne rýchlosť zapisovania a čítania dát. Tá je udávaná v jednotkách MB/s. Pri lacnejších verziách sa môžete stretnúť s rýchlosťou okolo 500 MB/s. Tie najlepšie typy naopak zvládajú aj viac než 3000 MB/s. Významne tak šetria čas a urýchľujú fungovanie počítača.

Samozrejme, podstatným parametrom je kapacita pevného disku. Tá hovorí o tom, koľko gigabajtov dát dokáže uložiť. Cenovo dostupné disky môžu mať 240, 256 či 512 GB. Naopak, drahšie verzie disponujú kapacitou aj viac ako 10 TB.

Pozornosť venujte tiež rozhraniu, prostredníctvom ktorého sa disk pripája k počítaču. Pri interných sa môžete stretnúť so SATA, mSATA, PCIe, M.2 SATA či M.2 NVMe.

Medzi najznámejších výrobcov pevných diskov patrí Western Digital, Seagate, SanDisk, Kingston, Gigabyte či ADATA. Ak sa chystáte kupovať pevný disk, prečítajte si náš článok ako vybrať rýchly SSD disk za rozumnú cenu.

O značke HP

Spoločnosť HP, celým názvom Hewlett-Packard, patrí medzi celosvetovo najväčších výrobcov počítačov, tlačiarní a serverov pre domácnosti, ale aj malé a stredne veľké korporácie. Jednotná firma Hewlett-Packard bola založená už v roku 1939, pričom v roku 2015 sa rozdelila na dve samostatné spoločnosti HP Inc. a Hewlett-Packard Enterprise.

Prvé roky po založení sa spoločnosť Hewlett-Packard venovala výrobe a vývoju kalkulačiek či špeciálnych testovacích prístrojov. Keď prišla počítačová revolúcia, disponovala množstvom cenných poznatkov, ktoré dokázala pretaviť do efektívnych osobných počítačov. Naviac, začala byť aktívna aj v oblasti tlačiarní.

Momentálne sa HP orientuje najmä na počítače, notebooky, laserové a atramentové tlačiarne, skenery a príslušenstvo. S postupom času sa tak spoločnosť HP stala jedným z celosvetových lídrov v oblasti vývoja a výroby osobných PC, tlačiarní a príslušenstva. V dnešnej dobe ide o globálnu firmu, ktorá pôsobí prakticky vo všetkých častiach sveta a s jej produktmi sa môžeme stretnúť v rôznych sektoroch.

Jedným z kľúčových dôvodov, prečo sa výrobky spoločnosti HP tešia tak veľkej popularite, je ich široká škála. Tá zahŕňa cenovo dostupné zariadenia pre menej náročných zákazníkov, ale aj pokrokové modely pre náročné aplikácie. Jednoducho, zo širokej ponuky HP si vyberie takmer každý. 

Produkty HP v sebe spájajú najmodernejšie technológie s rokmi overenými riešeniami. Potešia dlhou životnosťou, používateľskou prívetivosťou a efektívnym fungovaním.

Ďalšie značky v kategórii Pevné disky: Intel, Kingston, Samsung, SanDisk, Seagate, Western Digital, Transcend, ADATA, Crucial, Dell, Gigabyte, Lenovo, Patriot, Synology, Toshiba